REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Na szczytach ciągle sporo śniegu (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. To nie prima aprilis. W Bieszczadach zalega nawet do 140 cm mokrego i ciężkiego śniegu. Nie wszystkie szlaki są drożne. Sprawdź komunikat, zanim zaplanujesz weekendową wędrówkę.

KOMUNIKAT BdPN

Szlaki na terenie Parku są tylko częściowo drożne. W górach zalega mokry i ciężki śnieg, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 140 cm. Przy górnej granicy lasu mogą występować zaspy, natomiast na podejściach ze względu na oblodzenia miejscami jest ślisko. W takich warunkach do wędrowania zalecane są rakiety lub narty śladowe, na stromych podejściach potrzebne będą raki lub raczki.


UWAGA! Poślizgnięcie się na zaśnieżonym lub oblodzonym odcinku szlaku grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Osoby wędrujące po terenie Parku proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności w piętrze leśnym – przy silnym wietrze odradzamy wchodzenie na odcinki leśne.

Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczą w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie Bazy nad Roztoką. Nadal obowiązuje zmiana przebiegu szlaku na ścieżce przyrodniczej z Bukowca w kierunku źródeł Sanu.

źródło: BdPN/facebook

 

01-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)