REKLAMA
REKLAMA

Dołącz do Watahy! Straż Graniczna prowadzi nabór (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zakończył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Grupa 70 osób zawalczyła o swoją zawodową przyszłość.

W dniach 28-30 listopada w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzono drugi etap naboru do służby. Wzięło w nim udział 70 osób, połowę stanowiły kobiety. Drugi etap rekrutacji obejmuje test z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, podczas której kandydaci mogli zaprezentować swoje mocne strony i predyspozycje.

Innymi elementami postępowania jest również badanie psychologiczne, psychofizjologiczne (wariograf) oraz komisja lekarska. Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów oraz poświadczenie bezpieczeństwa potwierdzające gwarancję dochowania tajemnicy służbowej, zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG. Najbliższe wcielenie planowane jest na styczeń przyszłego roku. Zanim szczęśliwi rekruci trafią do podkarpackich placówek Straży Granicznej, przejdą jeszcze szkolenie podstawowe oraz podoficerskie w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie internetowej BiOSG.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2023 roku przyjęliśmy 135 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym – 2024 r. planujemy wcielić do służby rekordową w historii BiOSG grupę – 200 osób. Przyjęcia planowane są na styczeń (40 osób), maj (60 osób), wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób) – informuje BiOSG.

źródło: BiOSG

 

02-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)