REKLAMA
REKLAMA

GraboRoboty: Teraz zabawa. W przyszłości dobrze płatna praca (VIDEO)

GraboRoboty: Teraz zabawa. W przyszłości dobrze płatna praca (VIDEO)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej odbyła się IV edycja konkursu GraboRoboty. W zmaganiach starły się drużyny uczniów ze szkół podstawowych z Powiatu Brzozowskiego.

Konkurs polega na zaprojektowaniu, zbudowaniu oraz zaprogramowaniu robota, który miał wykonać określone zadania. Uczniowie konkurowali w trzyosobowych drużynach. Każda przygotowując się do konkursu, określiła najbardziej optymalną trasę przejazdu robota w przeciągu regulaminowych dwóch minut.

Efekty wcześniejszych przygotowań drużyny zaprezentowały w dniu konkursu, gdzie zmagano się w efektownych pojedynkach pomiędzy zespołami. Najpierw rywalizacja odbywała się w wylosowanych wcześniej grupach, a następnie w fazie pucharowej, gdzie drużyny były kolejno eliminowane.

Punktem kulminacyjnym całych zawodów były ostatnie dwa pojedynki decydujące o podium całych zwodów. Ostatecznie wygrała drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Zmiennicy ”Robo – Z”. W konkursie brali udział także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górkach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Humniskach, Zespołu Szkół nr 1 w Przysietnicy oraz Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej.

Organizatorami wydarzenia były SP w Grabownicy Starzeńskiej oraz Stowarzyszenie „Nasza Szkoła”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński, który dodatkowo wsparł jego organizacje. Wkład w przygotowanie zawodów miały również: Dolina Wiedzy (Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina) oraz UKS MOSiR Brzozów.

02-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)