REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Wymowny transparent w obronie Jana Pawła II

HOKEJ. W czwartym meczu fazy play-off Polskiej Hokej Ligi hokeiści GKS Tychy pokonali na własnej hali 2:1 TAURON Re-Plast Unię Oświęcim, wyrównując stan rywalizacji 2:2. Spotkanie przyniosło emocje nie tylko na tafli lodu, ale także i na trybunach. Kibice GKSu Tychy podczas meczu wywiesili transparent z hasłem „Łapy precz od Jana Pawła II”. Fani GKSu Tychy wyrazili w ten sposób swoje stanowisko w obronie św. Jana Pawła II, wobec kontrowersji jakie przyniosła emisja reportażu Marcina Gutowskiego, dziennikarza TVN24 pn. „Franciszkańska 3”.

Reportażem żyje cała Polska. Dotyczył on tematu pedofilii w Kościele, a jego przekaz prowadził do wniosku że św. Jan Paweł II miał w mniejszym lub większym stopniu tuszować tego typu przestępstwa wśród duchownych w latach 1964-1978. Najpierw podczas sprawowania posługi jako arcybiskup, później w ramach obowiązków kardynała archidiecezji krakowskiej. Materiał wzbudził ogromne emocje i cała Polska żyje nim do dziś. Uchwałę w obronie papieża Polaka podjął Sejm RP. W kraju zaplanowano wiele marszy w obronie Jana Pawła II, samorządy na wzór Sejmu RP chcą podejmować uchwały.

fot. profil fb kibiców GKS Tychy


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

19-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Ustawka PiSu 2023-03-18 09:11:53
0 1
W ten sposób PiS przy pomocy zagranicznych mediów w Polsce zaczął OPERACJĘ SPECJALNĄ odwracają uwagę głupiej gawiedzi od prawdziwych problemów POLSCE. Tego, że gospodarka klęka pod tym jak ludzie muszą płacić gigantyczny haracze bankom , płacić kolosalne pieniądze za energie i fotowoltaikę . Klęka i jest wyniszczane rolnictwo bo jest niekontrolowany napływ produktów rolnych skażonych i syfu rolnego z Ukrainy
Odpowiedz
Powinno być2023-03-18 10:11:33
0 1
PiS łapy precz od JPII
Odpowiedz
X_D2023-03-18 12:14:56
0 0
ilu z was będących na tych trybunach jest na niedzielnej Mszy Świętej no pochwalcie się !!! czy tylko pokazówka jak było w czasie śmierci Papierza.!!!
Odpowiedz
Barbara2023-03-19 11:40:26
0 0
Błagam, nie depczmy Świętości. Nie jestem członkiem PiS-u, jestem "członkiem pokolenia" Jana Pawła II. Pamiętam, mam rozum i myślę. To nie PiS włączył ten temat do wyborów. Nie jestem też jako sanoczanka kibicem hokeja - szacunek dla TYCH /TYCHÓW - kibiców !!!!
Odpowiedz
WDR2023-03-19 13:41:04
0 1
„Łapy precz od Jana Pawła II”. A może by tak ogólnie i bez konkretów: „Łapy precz od Naszych Dzieci”. Byłoby chyba rozsądniej. Ma tam któryś na trybunach dziecko ? Chciałby aby padło ofiarą i wykorzystywania przez dorosłego - w tym przypadku księży kościoła katolickiego ? Trochę pasowałoby ogarnąć i przemyśleć temat. Teraz wszyscy hasłami będą się zasłaniać. Czy uznajemy, że są grupy społeczne którym można nieco więcej ?
Odpowiedz
Barbara2023-03-19 18:51:44
0 0
Do WDR. Pod rozwagę. Mam i dzieci i wnuki. Dlaczego mowa tylko o księżach Kościoła Katolickiego. Przecież pedofile i inne patologie są wśród wszystkich grup zawodowych / społecznych. Analogicznie, czy jeżeli polityk będzie pedofilem to Prezydent ma się spotykać z ofiarą ??? Coś się chyba komuś poprzestawiało w priorytetach . To RODZINA jest z dzieckiem , ma wychowywać i chronić swoje dzieci . RODZICE powinni być codziennie oparciem i mieć zaufanie dzieci. KOCHAĆ, słuchać i obserwować swoje dzieci. My, RODZICE odpowiadamy prawnie i moralnie za niepełnoletnie dzieci. Nie przerzucać odpowiedzialności za swoje błędy, opieszałość, brak czasu na szkołę czy Kościół.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)