REKLAMA
REKLAMA

Krośnieńscy dzielnicowi w „Gazecie policyjnej”

KROSNO / PODKARPACIE. W aktualnym numerze „Gazety Policyjnej” zamieszczono artykuł dotyczący krośnieńskich funkcjonariuszy. Publikacja na łamach ogólnopolskiego czasopisma branżowego stanowi wyraz szczególnej formy uznania i nobilitacji dla miejscowych stróżów prawa.

„Gazeta Policyjna” to miesięcznik adresowany do funkcjonariuszy i pracowników Policji. Na stronach tego branżowego czasopisma publikowane są artykuły związane z ważnymi dla formacji wydarzeniami, a także zagadnieniami o tematyce społeczno – prawnej.

Jeden z artykułów opublikowanych w bieżącym wydaniu gazety, dotyczy krośnieńskich policjantów. Redakcja miesięcznika postanowiła wyróżnić w ten sposób dwóch dzielnicowych – mł. asp. Konrada Goneta oraz Grzegorza Półchłopka, którzy swoim zaangażowaniem w służbie na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi, mogą stanowić przykład dla innych funkcjonariuszy.

Poniżej fragment opublikowanej na łamach czasopisma informacji o krośnieńskich policjantach.

Mł. asp. Grzegorz Półchłopek jest dzielnicowym Zespołu ds. Prewencji Posterunku Policji w Korczynie, podległego KMP w Krośnie. Przez siedemnaście lat służby doskonale poznał służbę patrolowo-interwencyjną. Wielokrotnie udzielał pomocy ludziom w trudnych sytuacjach. Około trzech lat temu, pełniąc służbę patrolową, brał udział w ratowaniu mężczyzny postrzelonego w głowę. Funkcjonariuszy wezwano do jednego z mieszkań w Krośnie. Tam agresywny młody chłopak straszył bronią czarnoprochową. Gdy ich zauważył, strzelił sobie w głowę z trzymanej broni. Policjanci reanimowali mężczyznę do czasu, aż przejął go zespół medyczny. Innym razem Grzegorz Półchłopek uczestniczył w interwencji, podczas której mąż znęcał się nad żoną. Policjanci, by zapobiec przemocy, odseparowali mężczyznę od rodziny i założyli Niebieską Kartę. W 2022 r. mł. asp. Grzegorz Półchłopek został odznaczony Medalem im. podkom. Policji Andrzeja Struja za uratowanie kobiety przed utonięciem w rzece Wisłok. Wspólnie z kolegą z patrolu, mł. asp. Konradem Gonetem, przeczesywali brzeg i w pewnym momencie spostrzegli głowę kobiety nad taflą wody. Wskoczyli do lodowatej rzeki, wyciągnęli poszkodowaną na brzeg i udzielili jej pierwszej pomocy.

Fragment okładki Gazety Policyjnej przedstawiający nowo przyjętych policjantów podczas ślubowania.

Mł. asp. Konrad Gonet jest w Policji od 2011 r. Przez 10 lat służby pełnił zadania w ogniwie interwencyjno-patrolowym, na początku w KPP w Sanoku, potem w KMP w Krośnie. Od marca 2022 r. mł. asp. Gonet jest dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych w KMP w Krośnie. Wielokrotnie uczestniczył w interwencjach ratujących życie i mienie, takich jak odnalezienie mężczyzny, który groził popełnieniem samobójstwa, ustalenie sprawcy kradzieży z włamaniem, który wyrządził straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych, zatrzymanie sprawców rozboju na niepełnosprawnym mężczyźnie czy zapobiegnięcie popełnieniu samobójstwa przez mężczyznę, który chciał podciąć sobie żyły i zażyć leki. W jednej z akcji uratował tonącą kobietę z zamarzniętej rzeki Wisłok, gdzie razem z kolegą z patrolu, mł. asp. Grzegorzem Półchłopkiem, odnaleźli desperatkę planującą popełnienie samobójstwa, weszli do wody i wyciągnęli kobietę na brzeg. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy i przekazali wezwanym służbom medycznym. Za tę akcję mł. asp. Konrad Gonet został odznaczony Medalem im. podkom. Policji Andrzeja Struja. Poza służbą Konrad Gonet gra w piłkę nożną uprawia sport i lubi wycieczki górskie w gronie przyjaciół.

Elektroniczna wersja „Gazety Policyjnej” dostępna tutaj.

KMP Krosno/Gazeta Policyjna/Krzysztof Chrzanowski

23-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kot belkot 2023-02-24 12:25:31
0 0
Gratuluję jednocześnie żałując, że stan policji jest opłakany pod względem zbiorowej przestępczości co udowodniono podczas plandemii. Policja wbrew Konstytucji RP gnębiła Polaków za brak szmat na twarzy. Ci przestępcy policyjni udowodnili, że są niegodni pelnienia zaszczytnej służby. Ciekawe czy ci wyróżnieni również nakładali mandaty za barak maski?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)