REKLAMA
REKLAMA

LESKO. Trwa walka o przyszłość szpitala. „Potrzebne zmiany systemowe” (VIDEO, ZDJĘCIA)

LESKO. Trwa walka o przyszłość szpitala. „Potrzebne zmiany systemowe” (VIDEO, ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Przed głównym wejściem do szpitala w Lesku zorganizowano konferencję prasową, na którą zaprosili przedstawiciele Zarządu Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Lesku oraz politycy Koalicji Obywatelskiej. Spotkanie z dziennikarzami miało związek z kryzysową sytuacją w lecznicy. Rada Powiatu Leskiego podjęła bowiem decyzję o wprowadzeniu planu naprawczego w szpitalu, który zakłada między innymi przekształcenia lub likwidację niektórych oddziałów, między innymi jedynej porodówki funkcjonującej na terenie trzech powiatów: leskiego, sanockiego i bieszczadzkiego. Zapraszamy do obejrzenia NASZEJ RELACJI VIDEO oraz GALERII ZDJĘĆ.

Przypomnijmy.

Przekształcenie Oddziału Chirurgii Ogólnej w Oddział Chirurgii Planowej, przekształcenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Izbę Przyjęć, likwidację Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, likwidację Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, likwidację poradni wysoko nierentownych. To założenia do programu naprawczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lesku w związku z trudną sytuacją finansową jednostki. Rada Powiatu Leskiego przyjęła stosowne stanowisko.

Pisaliśmy o tym tutaj:

SZPITAL LESKO: Do likwidacji SOR, ginekologia i położnictwo, intensywna terapia? (VIDEO)

W głosowaniu nad przyjęciem stanowiska, które odbyło się pod koniec lipca, 8 radnych było „za”. 6 „przeciw”. 1 osoba „wstrzymała się” od głosu.

Znaczny wpływ na krytyczna sytuację finansową SP ZOZ w Lesku zdaniem zarządzających powiatową placówką ochrony zdrowia są:

  • niedoszacowanie procedur medycznych i brak aktualizacji ich wyceny, co zwłaszcza w warunkach obecnej inflacji odbija się bardzo niekorzystnie na kondycji finansowej szpitala,
  • znaczące podwyżki dla pracowników regulowane aktami zewnętrznymi bez zapewnienia 100% środków na ich finansowanie,
  • wzrost cen towarów i usług,
  • brak wsparcia z budżetu centralnego dla bieżącej działalności szpitala w Lesku.

Mieszkańcy naszego powiatu oczekują, że pomoc medyczna w powiatowej placówce ochrony zdrowia będzie świadczona najwyższym poziomie, w dobrych warunkach, z użyciem nowoczesnego sprzętu medycznego i przez personel o wysokich kwalifikacjach zawodowych, a będzie to możliwe tylko wtedy, gdy ochrona zdrowia będzie właściwie finansowana – czytamy w uzasadnieniu.

grafika poglądowa: SP ZOZ Lesko, pixabay.com (2)

źródło: Starostwo Powiatowe w Lesku

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szpital w Lesku ma nóż na gardle. Pracownicy napisali apel o pomoc

grafika poglądowa

03-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Porodówka NIE WYRAŻENIE SPRZECIWU = DOMNIEMANA ZGODA NA PROCEDURY2023-08-02 16:01:26
0 0
Idąc do szpitala na porodówkę matki będąc w szoku i zatroskane zgadzają się na wszystko co powiedzą pod hasłem - to dla dobra dziecka i pani ALE NIE MUSZĄ PROSIĆ. To znaczy, że jeśli wcześniej nie złoży sprzeciwu to znaczy w prawie, że się zgadza na procedury.
Odpowiedz
zabieg Credégo 2023-08-02 16:06:13
0 0
Zakraplanie azotanem srebra prosto oczu dzieciom. Kończy się najczęściej pogorszeniem wzroku i stąd stale rosnąca liczba dzieci w okularach. Pretekst podawany matce - że dziecko może mieć rzeżączkowe zapalenie spojówek. Azotan srebra to bardzo toksyczna żrąca substancja.
Pobieranie krwi z pięty noworodka2023-08-02 16:10:52
0 0
Mówi się że to badania przesiewowe w kierunku fenyloketonurii, tymczasem NIKT NIE WIDZIAŁ WYNIKÓW TYCH BADAŃ. Próbka trafia do Warszawy potem wędruje do USA do bazy genów, gdzie rocznie odnotowuje się zaginięcia ponad 800 tysięcy dzieci małych, średnich i dużych - nigdy ich nie odnaleziono.
wymaz z pochwy 2023-08-02 16:18:37
0 0
Dziecko przechodząc przez kanał rodny nabiera na siebie tą naturalną florę bakteryjną swojej matki i TAK BYĆ POWINNO. Już od połowy jednak ciąży robią wymazy i straszą kobietę, że musi wziąć antybiotyk, bo inaczej dziecko nabierze tych bakterii, nałyka się i zachoruje na zapalenie opon mózgowych od tych paciorkowców rzekomo, które ona zawsze tam miała, powinna mieć, będzie miała. Tymczasem naturalna flora bakteryjna powinna zasiedlić całe ciało tego noworodka i to jest naturalne. Jeśli podadzą antybiotyk to ona tej flory mieć nie będzie.
przecinanie pępowiny natychmiast po porodzie2023-08-02 16:29:25
0 0
Cała krew z łożyska należy się dziecku. Robi się to po to aby pozyskać krew i łożyska, które są za ciężkie pieniądze sprzedawane. Nie powinno się przecinać pępowiny tylko nosić obok w koszyczku się aż sama odpadnie samoistnie po 3-5 dniach. ŁOŻYSKO NALEŻY DO MATKI. Koncerny/kartele proponują później odsprzedanie WASZEJ krwi pępowinowej i mówią, że w razie czego jakby wasze dziecko kiedyś dostało białaczkę, raka czy jakąś tam inna chorobę ciężką.
$$z©ze℗ienia w pierwszej dobie życia2023-08-02 16:40:10
0 0
$$z©ze℗i się od razu gruźlicą i wirusowym zapaleniem wątroby. Nie przeciw gruźlicy i wirusowemu zapaleniem wątroby tylko gruźlicą i wirusowym zapaleniem wątroby. Naturalnie zaraża się nimi doustnie a tutaj DZIECI ZARAŻA SIĘ DOMIĘŚNIOWO, nie ma tych naturalnych barier dzięki którym dziecko mogło by zareagować. To znaczy, że dziecko jest totalnie kompletnie bezbronne i oni dobrze o tym wiedzą. Krew rozniesie te wszystkie zawarte w $$z©ze℗ionkach świństwa , nie tylko te bakterie, nie tylko te wirusy , nie tylko te cząstki ale też wszystkie alergeny dodawane do $$z©ze℗ionek. Adiuwanty: wodorotlenek glinu (ciężka neurotoksyna) i tiomersal (związek rtęci) . Jeśli adiuwanty osadzą się w jakiejś części mózgu to wywołują rozliczne uszkodzenia, często nieodwracalne. NIKT NIESTETY NIE CZYTA CHARAKTERYSTYKI PRODUKTU LECZNICZEGO a to wszystko jest zawarte w ulotkach.
dlaczego $$z©ze℗i się jak najszybciej w 1 dobie życia2023-08-02 16:48:41
0 0
Żeby ukryć konsekwencje. Matka nie ma okazji wtedy obserwować jakie się urodziło naprawdę, że dostało 10 pkt w skali Apgar, oddychało , ssało, otwierało oczka, chwytało za paluszek, jest spokojne, ładnie śpi. Gdyby za$$z©ze℗ili po 2 tygodniach matka zauważyła by różnice, że nagle dziecko wrzeszczy nie wiadomo dlaczego, w ogóle nie może ssać, nie ma już tego odruchu, nóżka mu się wykrzywia, rączki mu się wykrzywiają, oczka mu uciekają na boki, wygina się w łuk, na skórze występują jakieś plamy, ma niewydolność oddechową. W ŻADNYM KRAJU NIE $$z©ze℗i SIĘ NA GRUŹLICĘ TYLKO W POLSCE.
Zamknąć 2023-08-02 18:18:18
0 0
Dzieci mi zagładzili:(
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)