REKLAMA
REKLAMA

Marek Kuchciński w Sanoku. „Pomoc dla powiatu jest ogromna” (VIDEO)

Marek Kuchciński w Sanoku. „Pomoc dla powiatu jest ogromna” (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. 11 lutego na zaproszenie starosty Stanisława Chęcia w Sali Gobelinowej sanockiego zamku gościł Marek Kuchciński, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który wysłuchał informacji na temat najważniejszych inwestycji realizowanych w powiecie sanockim oraz zapoznał się z potrzebami, jakie mają lokalne samorządy.

– W ciągu ostatnich czterech lat Powiat Sanocki zrealizował ponad 50 ważnych dla mieszkańców inwestycji za kwotę blisko 100 mln zł, które były dofinansowane z funduszy rządowych – zaznaczył starosta Stanisław Chęć. – Przebudowaliśmy blisko 30 dróg, a ponad 12 km wyremontowaliśmy, powstało 25 przejść dla pieszych oraz 3 mosty. Modernizujemy też obiekty oświatowe i zdrowotne, a na tym jeszcze nie koniec, bo przed nami kolejne zadania.

Jak podkreślił Starosta, na liście inwestycji, o które będzie w dalszym ciągu zabiegać, znajduje się m.in. budowa nowej siedziby dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, połączenie obwodnicy Miejsca Piastowego z obwodnicą Sanoka, budowa drugiego etapu obwodnicy Sanoka z uwzględnieniem korekt w miejscowości Zuhutyń oraz uruchomienie regularnych przewozów kolejowych na linii nr 107 i 108.

Minister Marek Kuchciński kilkakrotnie podkreślał, że pomoc finansowa, jaka płynie do powiatu sanockiego jest ogromna, a jej efekty są zauważalne w każdej dziedzinie.

– W ciągu ostatnich kilku lat samorządy z powiatu sanockiego otrzymały od władz państwowych ponad 1,5 mld zł – zaznaczył Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Dla przykładu na rozwój infrastruktury, komunikacji, edukacji, ekologii, turystyki i ochronę zabytków przekazaliśmy 770 mln zł, na politykę społeczną – 611 mln zł, na rozwój rolnictwa, wsi, wsparcie dla OSP – 56 mln zł, a na rozwój miejsc pracy, obniżkę CIT i PIT – 102 mln zł.

Głos zabrali również posłanka Teresa Pamuła, st. bryg. Daniel Dryniak – zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Jarosław Serafin – dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, Roman Bzdyk – wójt gminy Komańcza oraz Tomasz Matuszewski – burmistrz Sanoka. Był też czas na pytania i sugestie.

Karetka VW Crafter pojechała na Ukrainę

Ważnym, punktem spotkania było przekazanie ambulansu, agregatów prądotwórczych oraz sprzętu medycznego na Ukrainę. Kluczyki do samochodu wręczyła Yaremie Kachmarowi, zastępcy dyrektora Lwowskiego Regionalnego Centrum Ratownictwa Medycznego i Medycyny Katastrof we Lwowie dyrektor Beata Pieszczoch.

– Po wielu latach służby na bieszczadzkich drogach ambulans jedzie na Ukrainę, gdzie będzie służył w trudnych, frontowych warunkach. Niech ten gest będzie symbolicznym wyrazem wdzięczności wobec wszystkich Darczyńców, organów administracji rządowej, samorządowej i instytucji, które przez ostatnie lata przyczyniły się do tego, że dzisiaj Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe jest nowoczesną oraz prężnie rozwijającą się jednostką, a zarazem ładunkiem pozytywnej energii, którą wraz z karetką wysyłamy na Ukrainę – mówi dyrektor Beata Pieszczoch.

Pomoc sąsiedzką zadeklarowali również ratownicy BPR, którzy w geście solidarności z ukraińskimi kolegami z własnych środków zakupili agregat prądotwórczy i 3 koce, a MOZ Ogólnopolskiego Związku Ratowników Medycznych w Sanoku ofiarował dodatkowo 10 koców.

Warto podkreślić, że pracownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego od początku agresji zbrojnej wspierali mieszkańców Ukrainy, m.in. zabezpieczając punkty graniczne w Krościenku i Łodynie czy organizując transport chorych dzieci do polskich szpitali.

W sobotnim spotkaniu uczestniczyli także poseł Adam Śnieżek, wicestarosta Janusz Cecuła, Monika Brewczak – radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Andrzej Chrobak – członek Zarządu Powiatu Sanockiego, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele służb mundurowych, radni, pracownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Sanoku oraz mieszkańcy.

Grafika poglądowa

tekst: Starostwo Powiatowe w Sanoku

13-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Szkodniki i pasożyty z popisu 2023-02-13 13:37:16
1 0
Nikt tak nie zniszczył tego kraju jak pisiory. Nawet PO z przystawkami tak nie zdemolowało tego kraju jak pis. Dość tego ! Czas na patriotów. Tylko Konfederacja nadzieją dla tego umęczonego socjalizmem kraju.
Odpowiedz
???2023-02-13 19:44:51
0 0
PO - paprańcy, ci dopiero byli w rujnowaniu kraju, praca do 67-lat. Zamykanie polskich zakładów, sprzedaż lasów. A młodzi za chlebem to za granicę!
adam2023-02-13 20:17:45
0 0
??? Ile tych lasów posprzedawali?Nie słyszałem.Słyszałem natomiast o tym jak to z drukarzem w Białowieży walczyli ci z dobrej zmiany.Te polskie zakłady,które przynosiły straty,same się zamykały. Nie wiem czy wiesz co to wolny rynek?To coś przeciwnego do tego co było za komuny.Tam państwo dopłacało do zakładów,które przynosiły straty,a w tym systemie,takie zakłady bankrutują.Ale ty pewnie siedzisz w tamtej epoce.Co do wieku emerytalnego to znam mnóstwo ludzi 65+ co pracują dalej,bo im emerytura niestarcza,Za granicę Polacy wyjeżdżają dalej,a mieli wracać.Wracają,ale wtedy jak przejdą na emeryturę.Mówisz,że PO to samo zło było.To dlaczego mamy teraz tak wysoką inflację,dlaczego jest taka drożyzna w sklepach,dlaczego takie wysokie ceny płacimy za usługi,za prąd,za ogrzewanie,za wodę,za wywóz śmieci,za podatki od nieruchomości,za lekarstwa,za czynsze?To cię nie martwi,nie.bo pewnie mi powiesz,że to nic takiego i że i tak jest lepiej niż przedtem.Człowieku,co ty chcesz oszukać rzeczywistość,masz klapki na oczach i tego nie widzisz,żyjesz w innej rzeczywistości?Tamci nie rządzą już 8 lat.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)