REKLAMA
REKLAMA

„Media publiczne zabrać politykom, oddać obywatelom” (VIDEO)

„Media publiczne zabrać politykom, oddać obywatelom” (VIDEO)

PODKARPACIE. – Chcemy pokazać, jak powinny wyglądać publiczne media. Aby oddać je obywatelom, a zabrać politykom – mówił podczas konferencji prasowej Bartosz Romowicz, lider partii Polska 2050 na Podkarpaciu, nakreślając plany partii dotyczące mediów publicznych. Więcej informacji w materiale filmowym.

Publiczne i otwarte konkursy na szefów mediów publicznych, likwidacja Rady Mediów Narodowych, zastąpienie abonamentu radiowo-telewizyjnego funduszem mediów publicznych oraz stworzenie 16 silnych, niezależnych od Warszawy multimedialnych spółek regionalnych. To niektóre z rozwiązań dokumentu “Nowe media publiczne” Polski 2050 Szymona Hołowni.

– Chcemy oddać media obywatelom, a zabrać politykom. Mówiąc o mediach publicznych myślimy nie tylko o telewizji publicznej, o Polskim Radiu, ale również o mediach, które są prowadzone i finansowane ze spółki Skarbu Państwa, takiej jak OrlenBartosz Romowicz, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni regionu podkarpackiego, kandydat na kandydata w wyborach do Sejmu, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

– Mówiąc o mediach publicznych, podkreślam słowo publicznych. To znaczy takich, które są dla wszystkich obywateli, które służą rzetelnej informacji, które pozwalają obywatelowi czuć się dobrze w kraju, bo wie, że jest uczciwie informowany o tym co się dzieje, co zdarzyło się w życiu politycznym, czy w życiu społecznym. Takie media powinny też pełnić rolę edukacyjno-szkoleniową – Elżbieta Burkiewicz, kandydatka na kandydatkę w wyborach do Sejmu, przedsiębiorczyni.

– W dobie internetu, platform streamingowych, podcastów, zmultiplikowanych źródeł informacji mamy ponad sześćdziesięcioletnie struktury mediów: radio i telewizję publiczną. Powoduje to, że mamy do czynienia z poważnym wykluczeniem informacyjnym, jeśli chodzi o media publiczne. Największą grupą wykluczonych są młodzi ludzie, głównie pokolenie Z (ludzie urodzeni w latach 1995 do 2012) – dodał Krzysztof Stańko, pełnomocnik prezydenta Miasta Rzeszowa do spraw innowacji i rozwoju, kandydat na kandydata w wyborach do Sejmu.

Chcemy aby nowe media publiczne były: PRZYJAZNE DLA OBYWATELI, NOWOCZESNE, PROFESJONALNE i ODPOLITYCZNIONE. Oto jak należy je naprawić:

  • Zlikwidujemy abonament radiowo-telewizyjny. W zamian za to zapewnimy finansowanie mediów publicznych ze specjalnego funduszu tworzonego z odpisów podatkowych gigantów cyfrowych.
  • Zlikwidujemy Radę Mediów Narodowych i wprowadzimy pluralistyczną reprezentację w KRRiT, każdy klub parlamentarny będzie miał tam jednego przedstawiciela.
  • Wzmocnimy media lokalne. Stworzymy 16 silnych, niezależnych od Warszawy multimedialnych spółek regionalnych, prowadzących portale regionalne oraz regionalne programy radiowe i telewizyjne
  • Wprowadzimy publiczne i otwarte konkursy na szefów mediów publicznych organizowane przez KRRiT wraz z radami nadzorczymi spółek.

Fotograf – Adam Bardziński
Autor treści – Biuro prasowe Polska 2050 Podkarpackie

24-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

PO co?2023-05-24 12:57:19
0 0
PO oddaniu "obywatelom" wszystkie bez wyjątku będą uprawiać POlitykę milości. Chóry anielskie będą śpiewać Królowi Europy każdego dnia STO LAT!! ??? To już było wystarczy! Lisa już nikt nie chce słuchać.
Odpowiedz
Abonemanet2023-05-24 17:35:30
0 0
Skandalem i bezczelnością pisowską jest to że MUSZĘ płacić abonament choć nie mam telewizora. A nawet jakbym miał to sama możliwość że urządzenie może odebrać jakąś telewizję nie uzasadnia płacenia dla niego. Szczytem chamstwa pisowskiego jest jest to że abonament nie dość że trzeba zapłacić to jest wliczony w cenę prądu! Czyli w garażu też mam TV i na działce też mam TV ? Precz z PISEM!
Odpowiedz
Pbs2023-05-25 08:07:57
0 0
PiS? Czy ty myślisz że jakąkolwiek partia odetnie takie źródło do państwowej kieszeni? Zapamiętaj raz dodanej daniny się nie odbiera, nigdy. Czy to będzie PiS PO Lewica czy Pierwsza Prawdziwie Polska Partia Prawdziwych Patriotów Polskich... Więc trzyma się tam, i już lepiej kup sobie ten telewizor jako monitor bo i tak nikt Ci tej ulgi nie da.
O cxzym ty mowisz2023-05-25 09:34:37
0 0
Nikt ci nie każe płacić abonamentu - możesz nie mieć telewizora i nie płacić abonamentu.... A co ma wspólnego prąd z abonamentem to może wytłumacz bo w cenie prądu nie ma abonamentu rtv - póki co - nie wiem co będzie jak inna partia wygra wybory.... A czy to nie PO mówiło aby nie płacić bo zniosą abonament......... - ale przez 8 lat nie zdążyli???? - A skąd wywodzi się ten pan - z jakiej partii???? Oj wybory chyba coraz bliżej - nikt ci tyle nie da ile polityk obieca.... ...A " 2x obiecac to tak jakby 1x dac"
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)