REKLAMA
REKLAMA

„Męski Różaniec” świadectwem wiary. Tradycyjna procesja w Sanoku (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu było celem kolejnego Męskiego Różańca, który odbył się w Sanoku 4 listopada br. Nabożeństwo rozpoczęło się od Mszy świętej w kościele farnym.

Eucharystii przewodniczył ks. dziekan dr Roman Froń w koncelebrze z ks. Zbigniewem Górą, proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla, ks. Bartoszem Rakoczym z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa oraz o. Romanem Januszem z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Kazanie wygłosił ks. Zbigniew Góra. W nabożeństwie uczestniczył także ks. prałat dr Andrzej Skiba.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Retransmisja fb z Sanoka :

 


ZOBACZ TAKŻE: 

Idą, idą… i końca nie widać! Ocean mężczyzn w Warszawie wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi

 

06-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Dziękuję za to co robicie 2023-11-04 13:36:16
1 1
Wylewa się wiele nienawiści na forach a Wy na przekór wszystkim trwacie i nie wyrzekacie się wiary w Boga manifestując to na ulicach Sanoka
Odpowiedz
Ewangelia Mt 10,32-332023-11-04 13:37:44
1 1
Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
Odpowiedz
Męski różaniec2023-11-04 14:41:09
1 1
Wszystko dobrze, wiara jeszcze nikomu nie zaszkodziła wprost przeciwnie pomaga w życiu, tylko mam jeden problem - uważam , że jest to dyskryminacja kobiet, u niektórych na Świecie modlą się osobno mężczyźni osobno kobiety, czy my również do tego doprowadzamy ???. Nasza wiara jest piękna więc nie róbmy różnic, módlmy się wspólnie całymi rodzinami chyba, że jest to uroczystość dla samotnych mężczyzn, jeśli tak to trudno.
Odpowiedz
15 obietnic Maryi2023-11-05 11:54:07
1 1
15 obietnic Maryi: 1. Ktokolwiek będzie mi służył przez odmawianie różańca świętego otrzyma wyjątkowe łaski. 2. Obiecuję moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać różaniec. 3. Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków. 4. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych. 5. Dusza, która poleci mi się przez odmawianie różańca, nie zginie. 6. Ktokolwiek odmawiać będzie pobożnie różaniec święty, rozważając równocześnie tajemnice święte nie dozna nieszczęść, nie doświadczy gniewu Bożego, nie umrze nagłą śmiercią; nawróci się, jeśli jest grzesznikiem, jeśli zaś sprawiedliwym – wytrwa w łasce i osiągnie życie wieczne. 7. Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do różańca – nie umrze bez sakramentów Kościoła. 8. Wierni w odmawianiu różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski. 9. Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do różańca świętego. 10. Wierne dzieci różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie. 11. Otrzymacie wszystko, o co prosicie przez odmawianie różańca. 12. Wszystkich, którzy rozpowszechniają różaniec, będę wspomagała w ich potrzebach. 13. Otrzymałam od mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy różańca będą mieli za wstawienników cały Dwór Niebieski w czasie życia i w godzinę śmierci. 14. Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec, są moimi synami i braćmi mojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa. 15. Nabożeństwo do mojego różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)