REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy nie chcą wiatraków! Manifestacja przed urzędem (VIDEO, ZDJĘCIA)

Mieszkańcy nie chcą wiatraków! Manifestacja przed urzędem (VIDEO, ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Mieszkańcy czterech miejscowości z terenu powiatu brzozowskiego nie poddają się w walce przeciwko budowie w ich miejscowościach potężnych wiatraków. Dzisiaj, na Rynku w Brzozowie oraz przed Urzędem Gminy w Nozdrzcu zorganizowana zostanie manifestacja. – Nie odpuścimy, będziemy walczyć do końca! – zapowiadają zdeterminowani mieszkańcy Baryczy, Wesołej, Hłudna i Nozdrzca.

protestujący mieszkańcy podczas sesji sejmiku pod koniec sierpnia 2023

Stowarzyszenie Dolina Baryczki zaprasza wszystkich popierających działania stowarzyszenia do MANIFESTACJI w dniu 15.09.2023 tj. piątek o godzinie 11:30 w Brzozowie, w rynku, okolicy ratusza.

Jak czytamy w komunikacie, po manifestacji w Brzozowie około 13:00 organizatorzy planują udać się pod Urząd Gminy w Nozdrzcu. – Chcemy uświadomić władze lokalne – wójta i cały urząd, że nie chcemy żyć w elektrowni wiatrowej – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Mieszkańcy Baryczy, Wesołęj, Hłudna i Nozdrzca protestowali również podczas niedawnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Poniżej nasz materiał video. Wypowiedzi radnych wojewódzkich w nagłówku artykułu.

Protest mieszkańców podczas sesji sejmiku! DARIUSZ SOBIERAJ: Chcemy ten problem rozwiązać (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

źródło: Red., Dolina Baryczki – Fb

15-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Igor Witkowski2023-09-15 10:59:29
0 0
Uwielbiam patrzeć na te nieskalane myślą twarze mieszkańców. No co się tym razem nie podoba? Za mało pieniąszków dostali? Pani redaktur, my nie czytali, podpisali, a teraz wiatraki koło chałupy budują. Powiem więcej, maszt tworzący podstawę wiatraka wyposażony jest w mnóstwo nadajników ultrahiperfalowych. To gorsze niż nadajniki 5G w Nozdrzcu, które działają z PEŁNĄ MOCĄ! Na kolejnym proteście widzimy się obowiązkowo z foliowymi czapeczkami na głowie. Przezorny rabarbar zawsze ubezpieczony!
Odpowiedz
Do Igora2023-09-15 12:16:48
1 0
Czy to wszystko jest ok ? Jakaś zagraniczna firma buduje wiatraki na działkach ludzi którzy nie do końca wiedzieli na co się decydują? Co nagle się stało że oni nie chcą tej inwestycji ? Czy ta firma buduje z własnych środków czy z dotacji z budżetu państwa pl cz UE ? Dlaczego nie robią tego polskie formy skoro prąd ma być dla Polaków itd Dlaczego najlepsze interesy w Polsce robią obcy ?
Odpowiedz
wiatraki do mielenia ptaków2023-09-15 13:30:13
0 0
Jeśli wiatrak się nie zepsuje i do tego będzie wiało, to zarobi jedynie na swoją budowę i zwróci się na ZERO. Pozostaną po nim 20 metrowe pale wbite w ziemię, których się nie usuwa. Przez lata będzie wytwarzał hałas nie do zniesienia. Łopaty śmigła wylądują na złomowisku ze śmigłami, bo ich się ponownie nie przetwarza. ZERO EKOLOGII, MAKSIMUM HAŁASU ZAŚMIECANIE ŚRODOWISKA.
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)