REKLAMA
REKLAMA

ORLEN Wyścig Narodów przejedzie przez Gminę Ustrzyki Dolne 28 maja!

GMINA USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. ORLEN Wyścig Narodów to jeden z wyścigów kolarskich należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. To wyjątkowe wydarzenie, w którym najbardziej utalentowani kolarze z całego świata rywalizują reprezentując swoje kraje. Trasa nadchodzącej, piątej edycji ORLEN Wyścig Narodów przebiegać będzie przez trzy różne kraje. Węgry, Słowację i Polskę. Kolarze będą mieli do pokonania pięć etapów o łącznej długości prawie 700 kilometrów i przewyższeniu ponad 10 000 metrów.

Trasa finałowego etap wyścigu, będzie prowadzić z Sanoka do Hotelu Arłamów i częściowo pokrywa się z trasą ubiegłorocznego Tour de Pologne. Finałowe wyzwanie, charakteryzuje się kilkoma krótkimi, ale ostrymi podjazdami, które będą sprzyjać kolarzom dobrze czującym się w klasykach. Dodatkową dawkę adrenaliny zapewnią premie specjalne zlokalizowane w Ustrzykach Dolnych i gminie Fredropol. Ostatnie kilometry będą rozstrzygać walkę o zwycięstwo etapu. Kolarze dwukrotnie będą musieli pokonać 2-kilometrowy podjazd o nachyleniu 10%, przy dojeździe do Hotelu Arłamów. To tam zlokalizowano metę otoczoną pięknem Bieszczad, które ukoronuje zwycięzcę piątej edycji.

28 maja w godz. 11.00 – 13.30 na trasie piątej edycji ORLEN Wyścig Narodów wystąpią utrudnienia w ruchu! Niektóre drogi mogą być czasowo zamknięte.

źródło: UM Ustrzyki Dolne

24-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Pisowski Orlen z Obajtkiem na czele rżnie Polaków na kasę cenami paliw!2023-05-24 23:52:25
0 0
Ceny ropy na rynkach światowych są niższe niż przed wojną a PiS rżnie nas na kasę dalej! Jakoś nie widzę żeby ceny na Pisowskim Orlenie zmalały.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)