REKLAMA
REKLAMA

Ruszył nabór wniosków 2023. Mój Prąd 5.0 – dofinansowanie nawet do 58 000 zł!

SANOK / PODKARPACIE. Znajdź doświadczonych specjalistów, skontaktuj się z nami, a dobierzemy urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb, a także pomożemy złożyć wniosek o dotację. Postaw na nasze doświadczenie, unikniesz formalności i zaoszczędź swój czas, a my zajmiemy się wszystkim kompleksowo!

Cena energii elektrycznej wciąż rośnie dlatego, nie zwlekaj i zadzwoń już dziś do TASOL. Swoje usługi wykonujemy kompleksowo (audyt – montaż – zgłoszenie PGE oraz dofinansowanie „Mój Prąd”).

Zadbamy o projekt od początku do końca w kilku krokach.
TASOL – moc dobrana do potrzeb!

Krok 1 : Konsultacja
Krok 2:  Indywidualny projekt
Krok 3 : Pomoc w wypełnieniu zgłoszenia do Zakładu Energetycznego
Krok 5 : Montaż instalacji
Krok 6 : Uruchomienie instalacji.
Krok 7 : Kompleksowa Pomoc w uzyskaniu dofinansowania „MÓJ PRĄD 5.0″
Krok 8 : Korzystaj z własnej energii, Czysta Energia = Czysty zysk!

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:
TAGEX / TASOL POLSKA SP. Z O.O.

adres: Czerteż 194A – hala TAGEX
tel. 660 744 428
tel. +48 13 46 38 332
e-mail: j.bronski@tagex.com.pl

Mój Prąd 5.0 – dla kogo?

Program dopłat adresowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby. O dopłatę z programu Mój Prąd 5.0 ubiegać się mogą prosumenci, rozliczający się w net-billingu. Rozliczający się w starym systemie, mogą otrzymać wsparcie zmieniając system opustów na net-billing.

W Mój Prąd 5.0 wyróżniono 3 grupy Wnioskodawców uprawnionych do ubiegania się o przyznanie dofinansowania:

  1. Grantobiorcy (Wnioskodawcy) rozliczający się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie net-billing, którzy nie skorzystali dotychczas z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej.
  2. Grantobiorcy (Wnioskodawcy) rozliczający się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów tzw. net-metering, którzy nie skorzystali dotychczas z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej, pod warunkiem przejścia na net-billing.
  3. Grantobiorcy (Wnioskodawcy) rozliczający się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów tzw. net-metering, którzy skorzystali z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej m.in. z programu „Mój Prąd”, pod warunkiem, że:

a) mikroinstalacja fotowoltaiczna, na którą otrzymano już dofinansowanie została przyłączona i zapłacona w okresie kwalifikowalności kosztów, czyli od 01.02.2020 r.,
b) zmieniono system rozliczania wyprodukowanej energii elektrycznej na tzw. net-billing,
c) do dofinansowania zostanie zgłoszone dodatkowe urządzenie z zakresu urządzeń wskazanych w programie Mój Prąd.

Mój Prąd 5.0 – na co dotacja?

Jak już wspomnieliśmy, w pierwszych trzech edycjach wsparcie obejmowało wyłącznie instalacje fotowoltaiczne. Czwarta i piąta edycja programu to krok w kierunku efektywnej i bezpiecznej energetyki. Program ma zachęcać Polaków do zwiększenia autokonsumpcji i magazynowania energii pochodzącej z instalacji fotowoltaicznych. Mój Prąd oferuje więc dodatkowo środki na magazyny energii, ciepła oraz HEMS/EMS. 

W dobie kryzysu energetycznego czy rosnących problemów z infrastrukturą sieciową, samowystarczalne gospodarstwa domowe, wytwarzające energię i w jak największym stopniu ją konsumujące, są wysoce pożądane. 

Mój Prąd 5.0 obok fotowoltaiki współfinansuje magazyny energii, HEMS, pompy ciepła oraz kolektory słoneczne.

Wysokość dotacji Mój Prąd 5.0 – na ile można liczyć?

W 5. edycji programu Mój Prąd prosumenci mogą liczyć na maksymalne wsparcie rzędu 58 tys. złotych. W ramach projektu można otrzymać dotację do 50% kosztów kwalifikowanych. Poniższa tabela przedstawia dokładne kwoty.

Od 22 kwietnia 2023 roku, w ramach programu Mój Prąd 5.0 zwiększono maks. kwotę dotacji do aż 58 tysięcy złotych, co stanowi prawie dwukrotny wzrost w porównaniu z Mój Prąd 4.0.

Kiedy zainstalować fotowoltaikę, żeby skorzystać z dotacji?

Do tej pory, niezależnie od edycji programu, liczyły się wydatki na zakup i montaż instalacji poniesione jeszcze przed wystartowaniem naboru (nawet rok lub dwa). W Mój Prąd 5.0 liczą się wydatki poniesione od 01.02.2020 r.

Należy pamiętać, że rozpoczęcie przedsięwzięcia rozumiane jest jako poniesienie pierwszego kosztu kwalifikowanego (data opłacenia pierwszej faktury lub paragonu imiennego). By otrzymać dofinansowanie inwestycja musi być zakończona. Za zakończenie przedsięwzięcia rozumie się przyłączenie mikroinstalacji i wszystkich pozostałych urządzeń wskazanych w wniosku o dofinansowane. 

Ostatnia szansa na dotację!

Program Mój Prąd przewidziany jest na lata 2019-2023 lub do wyczerpania środków. Piąta edycja może być ostatnią szansą by otrzymać wsparcie z programu Mój Prąd. Na podstawie wersji IV+, można przypuszczać, że zainteresowanie będzie spore. Kwoty wsparcia są wysokie przez co budżet może wyczerpać się bardzo szybko i dotacje otrzymają osoby, które jako pierwsze złożą wniosek, czyli rozpoczną i zakończą swoją inwestycję już teraz.

Chcesz wiedzieć czy spełniasz warunki dotacji i jakie wsparcie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze? Umów się na spotkanie z naszym doradcą i dowiedz się więcej o możliwościach uzyskania dotacji. 

Jak zdążyć?

Nabór w programie Mój Prąd 5.0 od 22 kwietnia 2023 r. Nie zwlekaj i postaw na darmową energię ze słońca już teraz. Im bardziej odkładasz w czasie inwestycję, tym jej cena w związku z inflacją i niestabilną światową sytuacją gospodarczą może wzrosnąć i dotacja pokryje mniejszą jej część. Szybka decyzja o inwestycji to też większa pewność, że zdążysz przed wyczerpaniem puli środków. Wybierając firmę TASOL możesz liczyć uzyskanie Dotacji.

Fotowoltaika i pompy ciepła z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na pozytywne opinie i dostępne dofinansowania. Poprzednie edycje dofinansowania „Mój Prąd” były szybko wykorzystywane z powodu zbyt małego budżetu. W aktualnej, rozszerzonej 5 edycji, dotacje są udzielane również w kolejności zgłoszeń, aż pula środków zostanie wyczerpana. Nie czekaj, aż środków w programie Mój Prąd 5.0 zabraknie dla Ciebie.

Znajdź doświadczonych specjalistów, skontaktuj się z nami, a dobierzemy urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb, a także pomożemy złożyć wniosek o dotację. Postaw na nasze doświadczenie, unikniesz formalności i zaoszczędź swój czas, a my zajmiemy się wszystkim kompleksowo!

Cena energii elektrycznej wciąż rośnie dlatego, nie zwlekaj i zadzwoń już dziś do TASOL. Swoje usługi wykonujemy kompleksowo (audyt – montaż – zgłoszenie PGE oraz dofinansowanie „Mój Prąd”).

Zadbamy o projekt od początku do końca w kilku krokach.
TASOL – moc dobrana do potrzeb!

Krok 1 : Konsultacja
Krok 2:  Indywidualny projekt
Krok 3 : Pomoc w wypełnieniu zgłoszenia do Zakładu Energetycznego
Krok 5 : Montaż instalacji
Krok 6 : Uruchomienie instalacji.
Krok 7 : Kompleksowa Pomoc w uzyskaniu dofinansowania „MÓJ PRĄD 5.0”
Krok 8 : Korzystaj z własnej energii, Czysta Energia = Czysty zysk!

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:
TAGEX / TASOL POLSKA SP. Z O.O.

adres: Czerteż 194A – hala TAGEX
tel. 660 744 428
tel. +48 13 46 38 332
e-mail: j.bronski@tagex.com.pl

 

REALIZACJE TAGEX:

 

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

24-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook