REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Iskry Niepodległej. Widowisko o wybitnych Polkach i Polakach

SANOK. Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy!

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością.

Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

Iskry Niepodległej – Sanok
LOKALIZACJA: Plac Harcerski

HARMONOGRAM:
3 sierpnia: 10:00 – 18:00
4 sierpnia: 10:00 – 18:00
5 sierpnia: 10:00 – 16:00

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu Iskry Niepodległej jest ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

źródło: niepodlegla.gov.pl

29-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

a gdzie są 2023-07-29 22:55:56
0 0
Moniuszko, Kościuszko, Grottger, Hemar, Konwicki, Herbert, Hugo Steinhaus, Stefan Banach, Stanisław Ulam. Wielka medycyna - Ludwig Rydygier - pierwsza operacja na otwartym żołądku. wielka filozofia: Kazimierz Twardowski, Kazimierz Ajdukiewicz. Wielka historiografia - Michał Bobrzyński, Karol Szajnocha. Poloniści Juliusz Kleiner, Władysław Krzyżanowski. Uniwersytet w Poznaniu: Helidor Święcicki, ...
Odpowiedz
a gdzie Orlęta Lwowskie ?2023-07-30 14:17:52
0 0
gdyby oni tą walkę przegrali Lwów już wówczas w 1918 roku był miastem ukraińskim. Bo miał być stolicą Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej. Dzięki Orlętom byliśmy tam jeszcze 20 lat i mogliśmy stworzyć wszystko to co stworzyliśmy we Lwowie
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)