REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Porozumienie o współpracy Uczelni Państwowej z Muzeum Historycznym

SANOK. 9 marca br. Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku i Muzeum Historyczne w Sanoku zawarły porozumienie w zakresie realizacji wspólnych projektów naukowych i dydaktycznych, badań, analiz, konferencji na rzecz rozwoju oraz popularyzacji nauki, kultury i życia artystycznego oraz działań mających na celu wzajemną promocję.

Porozumienie podpisali rektor dr inż. Mateusz Kaczmarski oraz dyrektor Muzeum dr Jarosław Serafin. Jednym z istotnych punktów porozumienia jest zainteresowanie sanockich studentów ofertą Muzeum.

Pomimo, że większość naszych studentów pochodzi z Sanoka, Powiatu Sanockiego oraz powiatów ościennych, nie mieli oni możliwości zapoznania się z ofertą kulturalną jaką oferuje Muzeum Historyczne, które corocznie odwiedza około 60 tysięcy zwiedzających. Bardzo istotny jest także aspekt naukowy, dzięki któremu studenci naszej Uczelni, będą mieli możliwość korzystania ze zbiorów i dokumentów archiwalnych Muzeum na potrzeby prac naukowych, popularyzatorskich, konferencyjnych i wystawienniczych, realizowanych przez Uczelnię – argumentuje rektor dr inż. Mateusz Kaczmarski

Korzyści płynące z podpisanego porozumienia dostrzega także dyrektor sanockiego Muzeum dr Jarosław Serafin.

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku to świetne zarządzanie, wykwalifikowana kadra, nowoczesna infrastruktura. Ale to także dbałość o kulturalne i intelektualne aspiracje studentów. Dlatego pole współpracy pomiędzy naszymi jednostkami jest bardzo szerokie i obejmuje organizację wystaw indywidualnych i zbiorowych, podejmowanie innych działań o charakterze artystycznym, organizowanie wspólnych przedsięwzięć promujących naukę, kulturę i sztukę, czy też wymianę wydawniczą – podkreśla dyrektor.

W ramach porozumienia Muzeum udostępni specjalną ofertę edukacyjno – wystawienniczą przeznaczoną dla studentów Uczelni, w ramach której otrzymają oni preferencyjne warunki wstępu na wystawy stałe i czasowe, w formie specjalnych ulg biletowych. Oferta ta obejmie także organizowanie seminariów i szkoleń dla studentów, służących poszerzeniu wiedzy na temat historii regionu, jego bogactwa kulturowego i artystycznego.

źródło: Uczelnia Państwowa w Sanoku

 

11-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Jedni i drudzy2023-03-11 13:28:21
0 0
A kiedy przestaniecie rabować obywatela na swoje utrzymanie ? Ja mam gdzies muzemu i uczelnie a muszę cały czas na nie płacić w podatkach ? SAMI SIE UTRZYMAJCIE !
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)