REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Świąteczna atmosfera i tłumy odwiedzających. Bożonarodzeniowy Jarmark w skansenie (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Prawdziwy klimat świąt Bożego Narodzenia zagościł w sanockim skansenie. Wszystko za sprawę Jarmarku Bożonarodzeniowego, który po raz kolejny zorganizowało Starostwo Powiatowe w Sanoku wraz z Muzeum Budownictwa Ludowego.

W niedzielę, 17 grudnia setki odwiedzających przewinęły się przez Galicyjski Rynek, gdzie odbywała się impreza. Wspólne kolędowanie, przedstawienia i warsztaty to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na przybyłych. Na straganach można było zaopatrzyć się w rękodzieła, ozdoby choinkowe, a także domowe wędliny i sery. Koła Gospodyń Wiejskich serwowały domowe wypieki i świąteczne potrawy. Wśród najmłodszych sporym zainteresowaniem cieszyła się „żywa szopka”.

Impreza rozpoczęła się od występu zespołu „Soul” działającego przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Następnie zaprezentował się zespół muzyczno-obrzędowy „Pakoszowianie”. Do wspólnego kolędowania zaprosiła grupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Świąteczny repertuar usłyszeć można było również dzięki Orkiestrze Dętej „Lutnia” z Zarszyna. Na sam koniec Jarmark odwiedził sam św. Mikołaj, który postanowił obdarować dzieci prezentami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz retransmisji video. 

Grupa kolędnicza z II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku:

Orkiestra Dęta „Lutnia” z Zarszyna:

Wizyta św. Mikołaja:

 

 

 

17-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)