REKLAMA
REKLAMA

Tradycyjna Droga Krzyżowa Służb Mundurowych w Zwierzyniu (ZDJĘCIA)

ZAWIERZYŃ / PODKARPACIE. W piątkowe popołudnie w Zwierzyniu w powiecie leskim, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Od kilkunastu lat w piątek przed Niedzielą Palmową gromadzą się przedstawiciele służb mundurowych wraz z kapelanami oraz władze samorządowe okolicznych gmin i powiatów, by uczestniczyć w drodze krzyżowej.

Podkarpacką Policję reprezentowali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – insp. Stanisław Sekuła oraz komendanci miejscy, powiatowi i funkcjonariusze okolicznych jednostek Policji.

W piątkowe popołudnie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem „Krzyż znakiem służby i ofiary” dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Funkcjonariusze wraz ze swoimi kapelanami oraz przedstawicielami władz samorządowych wyruszyli w drogę krzyżową z myślą, że każdy mundur to znak służby, poświęcenia życia dla Ojczyzny i drugiego człowieka. W ten szczególny sposób funkcjonariusze co roku przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.

Na czele policyjnej delegacji wystąpił I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – insp. Stanisław Sekuła. Towarzyszyli mu komendanci miejscy i powiatowi z Leska, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Jasła, Krosna, Dębicy i Ropczyc. Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celno- Skarbowej, Służby Więziennej, także Wojsko Polskie, państwowa i ochotnicza Straż Pożarna, Straż Ochrony Kolei, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Regionalnych Lasów Państwowych Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty.

źródło: KPP Lesko

 

01-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)