REKLAMA
REKLAMA

Trzy lata temu zmarł Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka w latach 2014-2018 (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. 21 kwietnia 2020 roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka w latach 2014-2018. Miał 63 lata.

Tadeusz Pióro zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 21 kwietnia 2020 roku. Pochowano go trzy dni później na Cmentarzu Centralnym w Sanoku. Pożegnaliśmy śp. Tadeusza Pióro (VIDEO, ZDJĘCIA). W uroczystości, ze względu na zaostrzone restrykcje epidemiologiczne wzięło udział zaledwie 50 osób. Gdyby nie pandemia, można przypuszczać, że burmistrza miasta z lat 2014-2018 żegnałyby tłumy. Przez wielu sanoczan został on bowiem zapamiętany jako ciepły, empatyczny gospodarz, z zaangażowaniem dążący do celów wyznaczanych przez potrzeby mieszkańców.

Wspominamy Tadeusza Pióro. „Niczego nie udawał”

Stanisław Chęć

„Zapamiętałem Go jako ambitnego, dynamicznego samorządowca z jasno określoną wizją Sanoka. Nie obawiał się jej realizacji – pomimo trudności i przeciwności. Zdecydowanie je przezwyciężał, mobilizując nas współpracowników, do jak najbardziej efektywnego działania”

Zbigniew Daszyk

„Był osobą ciepłą i zawsze chętną do pomocy innym. Szkoda, że tak szybko odszedł, ponieważ, mimo, że już nie był Burmistrzem był wsparciem dla wielu osób nie obojętne mu był rozwoju naszego środowiska”

Sławomir Miklicz

„W trakcie dyskusji pojawiały się różnice, co do priorytetów czy też kierunków rozwoju, ale mimo wszystko przeważnie na końcu udawało się znaleźć wspólny mianownik. Będę go wspominał, jako samorządowca, który z dużym zaangażowaniem podchodził do swojej pracy”

Damian Biskup

„Pana Burmistrza tak zapamiętam, jako osobę o silnym charakterze, twardej ręce do finansów, odpowiedzialnego za wykonywane zadania, wizjonera i realizatora tych wizji. Osobę, która potrafiła bronić swoich racji i jednocześnie słuchać ludzi. Był też bardzo szczery i nie krył tej szczerości za co wielokrotnie zapłacił”

Jakub Osika

„Nie spotkałem się z sytuacją w której nie dotrzymał słowa. Był uparty i autokratyczny, ale w tym też szczery i konsekwentny. Niczego nie udawał, nie „grał” pod publiczkę czy dla poklasku. Zawsze, mimo krytyki robił swoje”

Piotr Uruski

„W swoim zawodowym życiu pełnił ważne i zaszczytne funkcje, piastował wysokie stanowiska. Wiedza, niezwykła sprawność, szczerość, poczucie humoru i umiejętność zarządzania finansami sprawiały, że zjednywał wokół siebie ludzi, którzy chcieli z Nim pracować”

Tadeusz Wacław Pióro (ur. 29 października 1956 w Kielcach) – polski biolog, epidemiolog, samorządowiec, od 2010 do 2014 radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, od 2013 do 2014 członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, od 2014 do 2018 burmistrz Sanoka.

Urodził się w Kielcach jako syn Henryka i Heleny. Ukończył studia biologii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzyskał uprawnienia specjalisty I stopnia z epidemiologii, II stopnia z higieny. Od 1979 podjął pracę w Inspekcji Sanitarnej. Na początku lat 90. był zastępcą dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku. 1 września 2004 został dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie i równolegle Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Brzozowie. Ukończył dwuletnie studnia podyplomowe w zakresie „Zdrowia Publicznego” w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi. Był kierownikiem specjalizacji dla ponad 30 pracowników służby zdrowia z województwa podkarpackiego.

  • Do 2005 był członkiem rady nadzorczej Fundacji Zdrowia Na Rzecz Szpitala w Sanoku.
  • W latach 2010-1014 radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego IV kadencji, był członkiem Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej, Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska oraz Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia.
  • 27 maja 2013 został członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego.
  • W wyborach samorządowych w 2014 startował ponownie do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, uzyskując mandat radnego. Jednocześnie ubiegał się o urząd burmistrza Sanoka. W dniu 28 listopada 2014 objął mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który został wygaszony 3 grudnia 2014 w związku z objęciem funkcji burmistrza Sanoka.
  • 8 grudnia 2014 złożył ślubowanie i został formalnie zaprzysiężony na urząd burmistrza miasta Sanoka; jednocześnie Tadeusz Pióro został wybrany przez Radę Miasta Sanoka delegatem do Związku Miast Polskich.
  • Podkarpacka Nagroda Samorządowa dla najlepszego burmistrza / prezydenta województwa podkarpackiego w kadencji 2014-2018 powiązana z nagrodą Prezydenta RP Andrzeja Dudy dla Laureata XVIII edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.
  • 19 listopada 2019 został p.o. dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie.

Mieszkał w Sanoku, był żonaty, miał syna i córkę.

Odznaczenia i wyróżnienia

– Złoty Krzyż Zasługi (postanowieniem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z 9 marca 2010 na wniosek Ministra Zdrowia za zasługi w działalności na rzecz promocji zdrowia oraz przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży),
– Srebrny Krzyż Zasługi (2001),
– Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”,
– Medal za Zasługi dla Ochrony Przyrody (2015),
– Srebrna Odznaka „Zasłużony dla Hufca ZHP Ziemi Sanockiej” (2016, za wspieranie pracy harcerskiej),
– Medal Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku (2016),
– Srebrna odznaka honorowa TG „Sokół” w Sanoku (2017),
– Medal okolicznościowy Święta Policji w Sanoku (2017),
– Jubileuszowa Złota Odznaka z okazji 95. rocznicy powstania Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (2017),
– Podkarpacka Nagroda Samorządowa dla najlepszego burmistrza / prezydenta województwa podkarpackiego w kadencji 2014-2018 oraz w powiązaniu z tymże nagroda Prezydenta RP Andrzeja Dudy w postaci wiecznego pióra dla Laureata XVIII edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej,
– W 2019 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wspominamy Tadeusza Pióro. „Niczego nie udawał”

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Tadeusza Pióro (VIDEO, ZDJĘCIA)

źródło: Red., Wikipedia / Creative Commons

video nagłówek: Artur Mycio

21-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)