REKLAMA
REKLAMA

Wataha zdobyła Harnasia! (FOTO)

Drużyna Bieszczadzkiego Oddziału SG wygrała pierwszą edycję Biegu Harnasia. Na starcie zawodów połączonych z akcją charytatywną stanęło 18 ekip reprezentujących służby mundurowe z całej Polski.

Zawody odbyły się w sobotę 20 maja w Wybrzeżu (gm. Dubiecko na Podkarpaciu). Organizatorem biegu byli: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, 21. Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko. Imprezę zorganizowano w ramach obchodów 30-lecia sformowania 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Bieg połączono z akcją charytatywną dla Kingi chorej na SMA.

Organizatorzy zaplanowali zmagania na dystansie 7 kilometrów. Trasa była wypełniona niełatwymi do pokonania przeszkodami, w tym m.in. pokonanie rzeki San. W zawodach wzięły udział 4-osobowe zespoły reprezentujące służby mundurowe. Drużyna Bieszczadzkiego Oddziału SG wystąpiła w składzie: mjr SG Tomasz Skawiński, mjr SG Paweł Stańko, sierż. szt. SG Aleksandra Fundanicz oraz sierż. szt. SG Arkadiusz Krzesiński.

Ostatecznie po wymagających rozgrywkach podkarpaccy strażnicy graniczni stanęli na pierwszym miejscu podium w klasyfikacji drużynowej. Na kolejnych miejscach sklasyfikowały się kolejno reprezentacje 21. Batalionu Logistycznego oraz 21. Batalionu Dowodzenia.

Podczas wydarzenia odbyły się pokazy sprzętu służbowego. Swoje stoisko miał też Bieszczadzki Oddział SG.

W ramach akcji charytatywnej przeprowadzono zbiórkę na rzecz 2-letniej Kingi Rydz – chorującej na SMA córeczki żołnierza z 100. Batalionu Łączności w Wałczu. Jedynym ratunkiem jest kosztowna terapia genowa. Rodzinie brakuje jeszcze 2 mln.

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni!

BiOSG

25-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)