REKLAMA
REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sanoku! (ZDJĘCIA, VIDEO)

SANOK. W Sanoku odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godzin porannych dużo dzieło się w sanockim Skansenie. Od godziny 10.00 na rynku galicyjskim trwał jarmark – Bazarek Podkarpacki. Pół godziny później morsowanie rozpoczęły Wesołe Morsy z Hipotermii Sanok. Punktualnie o godzinie 11.00 wystartował bieg „Policz się z cukrzycą”. Organizatorami biegu byli: Łukasz Łagożny, ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacka, który zdobył Koronę Ziemi, stowarzyszenie „SanOK biega” oraz Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku. Podczas biegu „Policz się z cukrzycą” studentki zrzeszone w Studenckim Kole Wolontariatu dokonywały pomiaru poziomu glukozy we krwi. – Badanie, które jest całkowicie bezbolesne może uchronić nas przed poważną chorobą, ponieważ niejednokrotnie nie jesteśmy świadomi tego, że mamy podwyższony poziom cukru. Dlatego zachęcamy wszystkich, nie tylko startujących w biegu do badania – zachęcał Wojciech Pajestka, rzecznik prasowy uczelni. 

Na sanockim skansenie ponadto zorganizowano występy kapel, jazdę na quadach, strzelnicę Airsoft Sanok i strzelectwo z łuku oraz regionalne jadło.

Druga część imprezy miała miejsce na dziedzińcu sanockiego zamku. Od godziny 16.00 dostępna była Galeria Beksińskiego, a także wystawa pamiątek po Tomaszu Beksińskim. Odbywały się koncerty, m. in. Orkiestry Dętej OSP Besko oraz występ mażoretek VIVID z Jaćmierza. O godzinie 20.00 miało miejsce tradycyjne światełko do nieba. Niezwykłe widowisko zaprezentował Teatr Ognia Bohema

W poniedziałek, około południa sanocki sztab poinformuje o zebranych środkach ze zbiórki pieniędzy do puszek, jednak warto pamiętać, że nie jest to jedyna forma wsparcia. Cały czas można dokonywać wpłat online oraz brać udział licytacjach oraz aukcjach.

Mamy nadzieje, że mimo trudnej sytuacji uda się sprzedać wystawione produkty, bo każdy jest w stanie coś dla siebie znaleźć. Osoby, które do nas przekazywały te przedmioty, są z nimi związane sentymentalnie. Rękodzielnicy poświęcili wiele czasu i wykonali wiele pracy. — mówi Sebastian Niżnik, szef Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Poniżej fotorelacja z pierwszej części Finału WOŚP w Sanoku oraz zapis facebookowej transmisji. Niebawem materiał wideo.

Bieg „Policz się z cukrzycą”:

 WOŚPowe morsowane z Hipotermią Sanok:

WOŚP w sanockim skansenie:

 

29-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

To nie Owsiak zbiera na dzieci2023-01-29 16:26:49
0 1
To dzieci zbierają na Owsiaka !
Odpowiedz
X_D2023-01-29 18:25:25
0 0
Te dzieci na pewno są mądrzejsze od ciebie !!!
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)