REKLAMA
REKLAMA

Zamiast 500+, będzie 800+. Zmiany zapowiedział Jarosław Kaczyński

POLSKA. W niedzielę (14 bm) odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której padły liczne zapowiedzi, m.in. waloryzacji kwoty 500 plus. Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, od przyszłego roku kwota świadczenia ma się zmienić z 500 zł na 800 zł na każde dziecko. Co jeszcze PiS zapowiedział w swoim programie?

Ojczyzna musi być oparta o postawy, które tkwią w naszej historii, a chodzi o to, że nasz Naród nigdy nie dał się ujarzmić. Najważniejszą podstawą dla Narodu jest suwerenność, wolność i równość. Nasze hasło Polska Jest Jedna doskonale to wyraża. Wszyscy muszą być równi w życiu społecznym i to jest kierunek, który musimy realizować. Polska musi być silna gospodarczo, militarnie, duchowo i moralnie. Rozbudowujemy armię, która staje się coraz bardziej silna. Ostatnie lata pokazały, że Polacy siły duchowej mają bardzo wiele. To jest fundament, na którym możemy się opierać. Dotknęła nas pandemia COVID, później przyszła wojna na Ukrainie, ale państwo zadziałało odważnie. Przyszła do nas PutInflacja, ale dzięki naszym działaniom dochody Polaków znacznie wzrosły – poinformował na wstępie Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Nasz rząd nie zmarnował tych dwóch kadencji i musimy walczyć o kolejne. Wiele uczyniliśmy w polityce społecznej i w innych aspektach ważnych dla państwa. Uczyniliśmy niezwykle dużo i tyle samo, a nawet więcej musimy zrobić przez kolejne 8 lat. Z tą wiarą otwieram nasze spotkanie. Ul rusza, do pracy! – stwierdził.

Podczas konwencji głos zabierali kolejni wiceministrowie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Padło sporo deklaracji dotyczących wzmocnieniu Wojska Polskiego, o czym wspominał Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej:

Naszym drogowskazem jest dewiza: Chcesz pokoju, szykuj się do wojny. My chcemy pokoju, realizujemy politykę NATO, czyli politykę odstraszania. Śp. Prezydent Lech Kaczyński przestrzegał przed Rosją, ale rząd PO-PSL zlikwidował ponad 600 jednostek organizacyjnych WP. Nasi poprzednicy otworzyli drzwi agresorowi do Bramy Brzeskiej. Gdyby wojska rosyjskie weszły na teren RP, to mielibyśmy do czynienia z Bucza. Prawo i Sprawiedliwość na to nigdy nie pozwoli! Zapewniam, że jeżeli Polacy powierzą nam władzę na kolejne lata, to będziemy mieli najsilniejszą armię lądową w Europie. Dzięki Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu została wprowadzona ustawa o obronie Ojczyzny. Dobre przywództwo polityczne jest bardzo ważne, aby radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Naszą drogę ku bezpieczeństwu rozpoczął Pan Marszałek Antoni Macierewicz , a ja kontynuuję ją z dużą determinacją. Chcę poinformować, że jutro do Wojska Polskiego trafią pierwsze wyrzutnie HIMARS. Do Polski trafią również czołgi Abrams, czy samoloty F35 – poinformował.

Kolejno o bezpieczeństwie energetycznym oraz o dodatkach i tarczach energetycznych wypowiadał się Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych:

– Dzięki działaniom Daniela Obajtka mamy jedne z najtańszych paliw w Europie. Polacy zostali zabezpieczeni na zimę i do gospodarstw domowych dotarł węgiel. Myślimy o rozwoju, dlatego będziemy realizować budowę elektrowni atomowych. Chcemy dać Polakom czyste, tanie i bezpieczne źródło energii. Jesteśmy skuteczni i dbamy o bezpieczeństwo Polski. Odważnie weszliśmy w program małych reaktorów atomowych – liderem w tym aspekcie jest grupa Orlen. Polska będzie bezpieczna i to jest nasze zobowiązanie, którego dotrzymamy. Naszą ideą przewodnią jest wiarygodność i tacy pozostaniemy proponując Polakom Pakt Energetyczny – powiedział.

Kluczową jednak kwestią dla wielu wyborców jest sprawa świadczenia ,,500 plus”. Politycy od dawna sugerowali w mediach waloryzację świadczenia, co dziś potwierdził Jarosław Kaczyński informując, iż od przyszłego roku świadczenie wyniesie 800zł na każde dziecko. Dodatkowo, rząd będzie dążył do darmowych leków dla dzieci do 18 roku życia oraz dla osób powyżej 65 roku życia, a także zniesienia i obniżenia opłat za autostrady.

Musimy rozwijać naszą gospodarkę poprzez nowoczesne technologie. Musimy stworzyć podstawy do wielkiego inwestowania. Będziemy reformować kształcenie zawodowe, bo ono będzie także ważnym elementem do rozwoju państwa. Bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem, dlatego będziemy budować elektrownie atomowe. Siłą państwa jest kultura. Na ten cel będziemy zwiększać środki z budżetu państwa, ponieważ kultura umacnia społeczeństwo. Nasza kultura musi być dostrzegana również poza granicami państwa – mówił Jarosław Kaczyński. – Stać nas na to, żeby odbudować to, co utraciliśmy w wyniku wojny. Polska jest piękna, ale może być dużo piękniejsza! Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę. (…) Od przyszłego roku 500Plus zostanie zmienione na 800Plus! Darmowe leki będą dostępne od 65 roku życia oraz dostępne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę. Zniesiemy opłaty na krajowych autostradach, a sprawą tych prywatnych zajmiemy się w kolejnym roku! To nie koniec konkretów programowych, kolejne będziemy ogłaszać na następnych spotkaniach – powiedział.


źródło: Pis.org.pl

 

14-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Złodziejstwo2023-05-15 01:07:18
1 0
Złodziejstwo PiSowskie nie zna granic! Ludzie uczciwie pracujący płacą regularnie podatki i coraz to wyższe składki dla os-ZUS-ta, a tu chcą jeszcze mnożyć zgubny socjal :-( żal
Odpowiedz
otwórzcie oczy2023-05-15 07:46:34
1 0
Zaczyna się licytacja, kupowanie wyborców, kto da więcej.. za chwilę Tusk ogłosi 1000+ i tak będą się licytować. Dawajcie ze swoich własnych pieniędzy, nie widzę problemu, ale od moich pieniędzy wara. Bieda, drożyzna, inflacja, drogie media, nieosiągalne mieszkania, lichwiarskie kredyty, pokazaliście już na co was stać. PIS+PO=ZŁO. TYLKO KONFEDERACJA !!!
Odpowiedz
Kochaj grzesznika nienawidź grzechu2023-05-15 07:59:51
2 0
Módlmy się za zdrajców i zaprzanńców, za politycznych złodziei aby Pan Bóg oświecił ich umysły i dodał siły na walkę ze złem.
Odpowiedz
Tytuł (Zastępuje podpis):2023-05-15 23:07:16
0 0
Polak zawsze zamiast podejmować konkretne działanie próbuje zwalić tą czynność na Boga. Tak jest najłatwiej. Kończyło się to zawsze dla Polaków źle. Jakoś Bóg nie ocalił nas od wojen, milionów trupów, komunizmu, utraty terytorium, socjalizmu, milionów kapusi za PRL-u itd itd. Och jak Polacy się gorliwie modlili idąc na śmierć w obozach koncentracyjnych i co z tego ? NIC. Więc Polaku, weź się ogarnij, zrozum że sam jesteś problemem, twoje lewicowe rozumienie świata jest problemem. PiS i PO to LEWICA czyli socjaliści, odsuń tych łajdaków od władzy to wtedy będzie LEPIEJ. A od Boga się ODWAL.
Czytając komentarze2023-05-15 08:55:00
1 0
serce zaczyna się radować. Ludzie w końcu zaczynają dostrzegać że PiS + przystawki to taka sama zaraza jak PO + przystawki czy tam inne SLD. To są socjaliści, a niektórzy nawet to komuniści! A czym się różni socjalista od komunisty? Komunista strzela w potylice od razu, socjalista "tylko" męczy przez całe życie.
Odpowiedz
Zgadzam się2023-05-15 12:25:53
1 0
Dokładnie tak jak piszesz!
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)