REKLAMA
REKLAMA

Akcja „Prędkość”. Ponad 700 ujawnionych przekroczeń dozwolonej prędkości

PODKARPACIE. Ponad 700 ujawnionych przekroczeń dozwolonej prędkości – to efekt działań podkarpackich policjantów w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Głównym celem działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń i innych przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj na terenie całego kraju policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Głównym celem akcji było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń i innych przepisów ruchu drogowego. Działania miały także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Podczas wczorajszych działań na podkarpaciu policjanci prowadzili pomiary prędkości, zarówno statycznie, jak i dynamicznie. W działaniach wykorzystano radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w videorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Podczas akcji podkarpaccy policjanci skontrolowali 1035 pojazdów i ujawnili 723 przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali 16 uprawnień do kierowania pojazdami, nałożyli 510 mandatów karnych, pouczyli 206 kierujących i skierują do sądu 7 wniosków o ukaranie. 

Nadmierna prędkość, to nadal główna przyczyna tragicznych wypadków drogowych. Apelujemy do kierujących o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

źródło: KWP Rzeszów
fot. Komenda Główna Policji

06-08-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Dzielna Milicja2024-08-06 17:16:47
2 0
Akcja „Prędkość”??? a proszę powiedzieć dzielni milicjanci czy wy potraficie robić inne akcje? Czy tylko chodzi o nabijanie kasy? Dlaczego każda wasza akcja = okradaniem obywateli? Milicja jest od pomagania tak? W czym? Do czego wy się nadajecie oprócz suszenia w krzakach? Potraficie coś? Zresztą to i tak cud że taki milicjant wie jak wypisać mandat czy policzyć punkty.
Odpowiedz
tak 2024-08-06 21:15:14
1 0
K.W. art 65 lub art 116 czytając z kartki formułkę za brak namordnika.
https://prawonadrodze.org.pl/?s=ultralyte2024-08-06 21:23:26
1 0
Tymczasem na zdjęcu słynny Ultralyte 20-20 . Policja nie może używać dowolnych urządzeń, które mierzą prędkość. Zgodnie z art. 8 ustawy Prawo o miarach (p.o.m.), do pomiarów służących ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego mogą być stosowane tylko te mierniki, które podlegają państwowej kontroli metrologicznej. Odbywa się ona poprzez badania prowadzone przez Główny Urząd Miar, który dla konkretnych przyrządów wydaje decyzję Zatwierdzenia Typu, a następnie Okręgowe Urzędy Miar przeprowadzają dla zatwierdzonych typów legalizację pierwotną i okresowe legalizacje ponowne (dla radarów i lidarów co 13 miesięcy). Wydane świadectwo legalizacji nie jest jednak „niewzruszalne” w okresie, na jaki zostało wydane. Ustawa metrologiczna określa przypadki, kiedy urządzenie pomiarowe traci z mocy prawa wydane dla niego świadectwo legalizacyjne, co skutkuje bezwzględnym zakazem jego stosowania przez uprawnione służby. Są to: 1) stwierdzenia, że przyrząd pomiarowy przestał spełniać wymagania; 2) uszkodzenia przyrządu pomiarowego; 3) uszkodzenia albo zniszczenia cechy legalizacji lub cechy zabezpieczającej; 4) zmiany miejsca instalacji lub użytkowania przyrządu pomiarowego, w którym legalizacja była wykonana.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)