REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci i strażacy pojawili się na terenie obozów harcerskich zaraz po tym, jak przyjechały tam dzieci i młodzież. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa harcerzom, którzy rozpoczęli wypoczynek w powiecie bieszczadzkim. Wspólne działania będą prowadzone przez cały okres wakacji.

Już od początku lipca funkcjonują obozy harcerskie i kolonie. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby, także Policja. Działania policjantów nie ograniczają się jedynie do kontroli takich miejsc. Funkcjonariusze, poprzez liczne spotkania, chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia. W tym celu organizują zajęcia profilaktyczne, pogadanki, które zachęcają do bezpiecznych zachowań.

W ostatnim czasie służby przeprowadziły wspólne kontrole, w których uczestniczyli: policjanci i strażacy. W trakcie wizyt, prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Omawiane są zasady bieżącego monitorowania prognozy pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu. Policjanci oraz strażacy uwrażliwiają uczestników na wystąpienia możliwych niebezpieczeństw. Funkcjonariusze w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” omawiają najważniejsze zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem.

Przedstawiciele wszystkich kontrolujących służb mają jeden wspólny cel – przeciwdziałać różnym zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

 

08-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)