REKLAMA
REKLAMA

Bezpłatne kursy autobusu pomiędzy „sanockimi perełkami”!

SANOK / PODKARPACIE. Od dzisiaj Powiat Sanocki uruchomił promocyjne przejazdy samochodowe w porozumieniu z firmą Automet, których celem jest zachęcenie turystów i mieszkańców do zwiedzania dwóch sanockich muzeów: Muzeum Historyczne w Sanoku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Bus stacjonuje na parkingu przy moście prowadzącym na Białą Górę. Z darmowego przejazdu można skorzystać codziennie w godzinach pracy muzeów, tj. od 8:00 do 18:00.

– Skomunikowanie dwóch muzealnych wizytówek Sanoka wydaje się zasadne, tym bardziej, że rokrocznie nasze placówki – Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Muzeum Historyczne odwiedza łącznie około 200 tysięcy turystów – mówi Jarosław Serafin, dyrektor Muzeum Historycznego. – Statystyczny turysta, który przyjeżdża do Sanoka, przebywa w mieście kilka godzin, co często pozwala mu na zwiedzenie tylko jednego z muzeów: staje przed wyborem pomiędzy skansenem a zamkiem. Mam nadzieję, że zaproponowane przez Powiat Sanocki rozwiązanie ułatwi skorzystanie z oferty obydwu placówek, co mogłoby przynieść pozytywne efekty frekwencyjne.

Obecnie, ze względu na ograniczenie tonażowe na moście prowadzącym do skansenu, przejazd ciężkimi autobusami jest niemożliwy. Wybierając elektryczny, ekologiczny bus podstawiony przez Powiat Sanocki, (który wcześniej przewoził turystów nad Morskie Oko), osoby starsze i mające problem z poruszeniem się, bez przeszkód dotrą do sanockich muzeów.

Jak zauważa Marcin Krowiak, dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, bus będzie dużym ułatwieniem szczególnie dla grup zorganizowanych i osób niepełnosprawnych.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty, a tym samym, do zwiedzania naszych wspaniałych muzeów.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

28-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK BEZPŁATNE PRZEJAZDY!!!2024-06-28 14:46:55
2 1
Za wszystko zapłaci podatnik, głównie ten który NIE będzie z tego korzystał. Co za ciemnogród ekonomiczny !!! Komuna wraca - stwierdzam z przerażeniem.
Odpowiedz
Vox populi2024-06-29 05:18:13
0 0
Chcemy wincyj takich autobusów darmowych a za zwiedzenie muzełum przez 10 min chcemy dostać darmowy bon do biedrońki dla całej rodziny a po darmowych zakupach zjeść bigos na rynku. Acha i na tym rynku w skansenie ma być darmowy grill. To tyle w czerwcu co powinno już od dawna być.
Czyli na jazdę z powietrzem pieniądze są..2024-06-28 15:03:11
3 0
Ale na remont mostu brakuje, na szpital brakuje, na chodniki w miejscowościach brakuje... Są jakieś priorytety no ludzie...
Odpowiedz
Autobus czerwonych2024-06-29 05:23:43
0 0
Autobus ma mieć przystanek przy kaulfandzie , intermarze, żapce i fraku, bo po tych niedemokratycznych chodnikach to nie da się chodzić.
Oj tam oj tam - parking za to macie za free koło skansenu2024-06-28 18:02:45
0 1
Zamiast kolejkę linową wybudować - coś na miarę takiej jak w Solinie - most buduje miasto za 106, 5 mln zł - most który ma skrócić odległość pomiędzy MH i MBL o całe 800 m. Jak komuś elektryki nie pasują - można pójść z buta. Proste nie. Przejazdy co pół godziny to dobry pomysł - np na Panoramę Racławicką też wpuszczją grupami właśnie co pół godziny. Mógłby być też jeden bilet - zarówno do MH jak i do MBL. Wiadomo będzie kosztował trochę więcej - ale dziś np zwiedzam MH - jadę w Bieszczady, a w drodze powrotnej zaglądam do MBL. Bilet ważny np miesiąc. We Wrocku jeden bilet, cztery muzea Z biletem do Panoramy Racławickiej zwiedzają Państwo bezpłatnie wystawy stałe Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznego i Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej * Bilet na wystawy stałe ważny jest przez 3 miesiące od daty zwiedzania Panoramy Racławickiej
Odpowiedz
yeszcze yeszcze2024-06-29 05:27:18
1 0
a do tego karnet na basen , 3 bezpłatne wejścia do szpitala i loteria fantowa w której każdy los wygrywa.
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)