PODKARPACIE. Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zatrzymali kolejne 3 osoby z grupy przestępczej, działającej w obszarze nielegalnego hazardu. Na terenie woj. podkarpackiego, śląskiego i małopolskiego przeszukano 14 lokalizacji, zabezpieczono liczną dokumentację i sprzęt elektroniczny. Od początku śledztwa funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zatrzymali 18 osób, zabezpieczyli 250 nielegalnych automatów do gier oraz mienie o łącznej wartości ponad 1 mln złotych.
Sprawa ma swój początek w 2022 r., kiedy Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wszczęła śledztwo na wniosek Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. Działania prowadzone przez funkcjonariuszy PUCS pozwoliły na rozpracowanie zorganizowanej grupy przestępczej, w ramach której czerpano korzyści z nielegalnej działalności związanej z grami hazardowymi.
23 lipca br. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zatrzymali w tej sprawie kolejne 3 osoby, obywatelstwa polskiego. Dwaj mężczyźni w wieku 55 i 43 lat usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu urządzanie nielegalnych gier hazardowych na automatach do gier, a 37- letnia kobieta zarzut prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. W stosunku do zatrzymanych, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczenia kraju, dozoru Policji i zakazu kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.
Funkcjonariusze przeszukali ponadto 14 lokalizacji na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego, gdzie zabezpieczyli liczną dokumentację, sprzęt elektroniczny oraz 3 nielegalne automaty.
Od początku śledztwa funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zabezpieczyli w tej sprawie 250 nielegalnych automatów, 270 tys. złotych w gotówce a także majątek zatrzymanych osób o wartości ponad 1 mln zł.
Do chwili obecnej w toku prowadzonego śledztwa zatrzymano łącznie 18 osób, spośród których 13 usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu urządzanie nielegalnych gier na automatach. W stosunku do 4 podejrzanych w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Osobom biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat oraz rekordowo wysoka kara grzywny nawet do 1.020.960.000,00 zł.
Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali, w których były urządzane grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.
KAS
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz