REKINY SANOK: 2 medale i 40 rekordów życiowych na zawodach pływackich w Dębicy (ZDJĘCIA)

SANOK / DĘBICA. W sobotni poranek 2 marca reprezentanci UKS Rekiny MOSiR Sanok zameldowali się na pierwszej edycji wiosennej Podkarpackiej Ligi Pływackiej 11-12 lat. W gronie 12 drużyn nasi reprezentanci zajęli 7 miejsce w kategorii medalowej na które złożył się: jeden złoty i jeden srebrny medal Łucji Przygórzewskiej.

W stylu klasyczny (50m) bardzo udany debiut zanotowała Emilia Futryk, która w gronie 50 zawodniczek uplasowała się na 9 pozycji (1,7s zabrakło do medalu). 12 miejsce zajęła Julianna Brud. W trzeciej dziesiątce sklasyfikowano Laurę Fedak, Zuzannę Niemiec i Biankę Trznadel. Na początku czwartej dziesiątki znalazła się jeszcze Natalia Duślak.

Na tym samym dystansie wystąpiło czterech zawodników. I tak: Franciszek Grzebień i debiutant Karol Duślak uplasowali się na początku trzeciej dziesiątki, Antoni Pacławski w czwartej dziesiątce oraz Bruno Trznadel na początku piątej dziesiątki.

W stylu grzbietowym na 50m dziewcząt Łucja Przygórzewska po wyrównanej i zaciętej walce z reprezentantką Dębicy zdobyła złoty medal. Na 9 miejscu z bardzo dobrym czasem uplasowała się Róża Kameczura. Na 11 miejscu znalazła się Lena Zbyl, a w drugiej dziesiątce jeszcze Maja Wojdyła. Alicja Kondyjowska zajęła miejsce w czwartej dziesiątce, Laura Fedak i Emilia Furtyk w piątej dziesiątce oraz Natalia Duślak. Na tym dystansie rywalizowało niemal 100 zawodniczek!!!

W gronie chłopaków stylem grzbietowym 50m Marcel Woźniak i Radosław Jarosz zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce oraz Antoni Pacławski w piątej dziesiątce. Tu również na start zgłosiło się 70 zawodników. Starsze dziewczęta rywalizowały na 100m. Zuzanna Śpiewak i Julia Skóra zajęły miejsca na początku trzeciej dziesiątki.

Kolejny dystans to lubiany przez wszystkich styl dowolny 100m. W tej konkurencji „wpadł” kolejny medal tym razem srebrny oczywiście za sprawą Łucji. Niestety, musiała uznać wyższość reprezentantce Tarnobrzega, ale strata do tej zawodniczki zmniejsza się coraz bardziej. Świetnie też wypadła Maja Wojdyła ostatecznie zajmując 7 miejsce. Wielkie brawa dla Róży Kameczury, która wywalczyła 11 miejsce zmagając się dodatkowo z dolegliwościami żołądka. Lena Zbyl i Zuzanna Niemiec znalazły się na początku trzeciej dziesiątki, Bianka Trznadel i Alicja Kondyjowska w czwartej dziesiątce, a Julianna Brud w piątej dziesiątce. Startowało 80 zawodniczek.

Na starcie w stylu dowolnym 100m chłopców zgłosiło się 70 zawodników. Marcel Woźniak zajął miejsce w trzeciej dziesiątce, Radosław Jarosz w piątej dziesiątce natomiast Franciszek Grzebień i Bruno Trznadel na początku szóstej dziesiątki. Mimo niezłego czasu Karol Duślak został zdyskwalifikowany na przedwczesny start.

W stylu klasycznym na 100m zgłosiliśmy 2 zawodniczki z których Julia Skóra zajęła miejsce pod koniec drugiej dziesiątki, a Zuzanna Śpiewak na początku trzeciej. Na tym też dystansie w kategorii chłopców Jan Kondyjowski zajął 16 miejsce.

Na ostatnim dystansie 200m stylem dowolnym Jan Kondyjowski powtórzył swój wynik z „żabki”. 16 miejsce choć mogło być lepiej gdyby nie problem z … okularami.

Zawodnicy mogą być dumni z uzyskanych wyników. We wszystkich 40 startach „Rekinki” uzyskał swoje rekordy życiowe, niektóre poprawione o kilka sekund. Bardzo dobrze zaprezentowali się debiutanci. Emilia Futryk w pierwszej dziesiątce w stylu klasycznym, jedenasta Lena Zbyl w stylu grzbietowym, Natalia Duślak, Bianka Trznadel, Franciszek Grzebień, Radosław Jarosz w środku stawki w swoich konkurencjach. Start dwóch najmłodszych i pokazanie serca do walki zarówno przez Karola Duślaka jak i Bruno Trznadla. Warto wspomnieć wynik Zuzanny Niemiec, która licząc rówieśników zajęłaby 4 miejsce – w przyszłym roku na pewno będzie liczyć się w walce o medale. Wielki postęp w czasach naszych „etatowych zawodników” z Łucją na czele. Awanse na wyższe miejsca bardzo cieszą i udowadniają sens sumiennego, ciężkiego treningu.

Już w następną sobotę 9 marca w Nowej Dębie najważniejsze w roku zawody pływackie – Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego dzieci 10,11 lat. Uzyskane wyniki stawiają naszych zawodników na dobrych pozycjach startowych, dzięki temu będzie można uzyskać jeszcze lepsze miejsca. Po cichu liczymy na kilka medali. Nie zapeszam!