REKLAMA
REKLAMA

Tegoroczna edycja Festiwalu zapowiada się niezwykle obiecująco!

SANOK / PODKARPACIE. 24 maja rozpoczyna się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku, na który zaprasza Stowarzyszenie PRO ARTIS. Przypominamy program wydarzenia, przepełnionego wyjątkowymi propozycjami. Festiwal zainauguruje gwiazda polskiej estrady Anna Maria Jopek wraz z Piotrem Wojtasikiem, Igorem Pietraszewskim oraz Piotrem Rojkiem. Wstęp bezpłatny!

Portal eSanok.pl jest oficjalnym patronem medialnym V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

 BROSZURA INFORMACYJNA – pdf.

Na zdjęciu: Łukasz Kot, dyrektor organizacyjny festiwalu.

Pomysł na zorganizowanie festiwalu w naszym mieście powstał z potrzeby ożywienia muzyki organowej. Poprzez koncerty w różnych konfiguracjach, chcemy zainteresować odbiorców muzyką organowa, gdyż jest to jeszcze muzyka mało znana – niszowa, w szczególności na naszym terenie. Na tutejszych terenach organy kojarzą się wyłącznie z muzyką religijną – z kościołem – wyjaśnia Łukasz Kot, dyrektor organizacyjny festiwalu.

Koncerty organowe odbywają się właśnie w kościołach, ponieważ w nich mamy dostęp do instrumentów. Organy to instrument bardzo specyficzny, poza kościołami możemy znaleźć je w budynkach filharmonii, czy w wielkich salach koncertowych.

Wykorzystując potencjał instrumentów organowych w naszym mieście, chcemy pokazać, że organy to nie tylko muzyka religijna, ale mogą one zabrzmieć w połączeniu z innymi instrumentami. Poza solowym brzmieniem organów podczas tegorocznych koncertów będziemy mogli usłyszeć ciekawe połączenia organów z innymi instrumentami: puzonem, skrzypcami, fletem, a także ze śpiewem.

Począwszy od zeszłego roku, Festiwal poszerza swoją formułę „wychodząc” poza Sanok, do innych – sąsiednich miejscowości, po to – by zainteresować swoją oryginalnością wielu różnych odbiorców. – Każda edycja jest przez nas przemyślana, a jej program staramy się budować tak, by był interesujący dla każdego melomana – podkreśla Łukasz Kot.

Koncerty odbywać się będą codziennie o godz. 19:00 przez 6 kolejnych dni, od 24 do 29 maja.

 BROSZURA INFORMACYJNA – pdf.

 

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: Emilia Kot, arch. Stowarzyszenia „Pro Artis”

13-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)