REKLAMA
REKLAMA

„Trzeźwy poranek” na Podkarpaciu. Policja podsumowała działania

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 28 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach dzisiejszych działań „Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 10 tys. kierowców.

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości dziś od rana, prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 10 436 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 28 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 14 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 14 odpowie za wykroczenie.

W miniony piątek, podkarpaccy policjanci prowadzili akcje „Trzeźwe popołudnie”. Funkcjonariusze skontrolowali 8252 kierowców. 8 z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, kolejnych 7, za jazdę po alkoholu.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
fot. archiwum policji

15-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

wszystko w temacie2024-07-15 21:23:35
0 0
Starość też opóźnia reakcję i osłabia koncentrację a nikt nic z tym nie robi. Jeżdżą niektórzy tacy z respiratorem na fotelu pasażera nie mogąc przy tym obrócić głowy o 45 stopni i to jest niby OK, ja wielkiej różnicy nie widzę. Pełne badania psychotechniczne powinny obejmować wszystkich co 10-15 lat a po 60-tce co 5.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)