REKLAMA
REKLAMA

MEDYKA: Bez tablic i uprawnień, za to „na podwójnym gazie”

MEDYKA / PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z placówki w Medyce zatrzymali Łotysza, który kierował pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu. Auto nie miało tablic rejestracyjnych i ubezpieczenia, a kierowca prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (6 marca) w rejonie przejścia granicznego w Medyce. Funkcjonariusze SG z tamtejszej placówki zwrócili uwagę na samochód osobowy, który poruszał się po drodze bez tablic rejestracyjnych. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali go do kontroli.

Kierowcą auta był 24-letni obywatel Łotwy. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu, a wezwany na miejsce patrol Policji potwierdził 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejne badanie miało tendencję rosnącą. Jak się okazało, pojazd nie był zarejestrowany, a kierujący nie posiadał ubezpieczenia OC. Mężczyzna nie posiada też prawa jazdy. Powiedział, że auto po rejestracji miało trafić na Ukrainę. Zgodnie z właściwością dalsze czynności wobec cudzoziemca prowadzą policjanci z Medyki.

BiOSG

08-03-2025

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)