REKLAMA
REKLAMA

Służba więzienna na pomoc ratownikom medycznym. Będą szkolenia z samoobrony

RZESZÓW / PODKARPACIE. Służba Więzienna na Podkarpaciu wprowadza nowe szkolenia z zakresu samoobrony dla ratowników medycznych, odpowiadając w ten sposób na rosnącą agresję ze strony pacjentów, często będących pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych.

W ramach inicjatywy Służba Więzienna nawiązała współpracę z pięcioma stacjami pogotowia ratunkowego w regionie, aby skutecznie szkolić ratowników medycznych w technikach samoobrony.

Celem tych szkoleń jest zwiększenie bezpieczeństwa personelu medycznego, który coraz częściej staje w obliczu agresji ze strony pacjentów.

Program obejmuje naukę zarówno fizycznej samoobrony, jak i umiejętności radzenia sobie w zaskakujących czy emocjonalnie trudnych sytuacjach.

Ratownicy medyczni będą mieli swobodę wyboru umiejętności, które chcą rozwijać, a w przypadku potrzeby będą mogli skorzystać z pomocy psychologicznej. Na Podkarpaciu pracuje ok. 500 ratowników, którzy regularnie doświadczają agresji zarówno fizycznej, jak i słownej podczas wykonywania swoich obowiązków.

Podpisanie umowy o współpracy miało miejsce w miniony piątek. Sygnatariuszami dokumentu byli płk Stanisław Kotula, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie oraz dyrektorzy stacji pogotowia ratunkowego z Rzeszowa, Krosna, Mielca, Przemyśla i Sanoka. Współpracę wsparła wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul.

Służba Więzienna, mimo że po raz pierwszy szkoli ratowników medycznych, ma doświadczenie w nauczaniu technik samoobrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. 

fot. Jerzy Żygadło/ PUW Rzeszów

16-02-2025

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)