REKLAMA
REKLAMA

Niedźwiedź w gminie Chorkówka. Wydano ostrzeżenie dla mieszkańców

W miejscowości Bóbrka w powiecie krośnieńskim zauważono niedźwiedzia. W związku z sytuacją Urząd Gminy Chorkówka wydał ostrzeżenie dla mieszkańców oraz osób przebywających w okolicy.

Jak przekazano, nie doszło do bezpośredniego kontaktu człowieka z zwierzęciem. Sytuacja ma charakter prewencyjny, jednak wymaga rozwagi i ostrożności.

Apel do mieszkańców

Władze Gminy Chorkówka przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • Nie zbliżaj się do zwierzęcia i nie próbuj go płoszyć
  • Unikaj samotnych spacerów w rejonach leśnych, szczególnie o świcie i zmierzchu
  • Zabezpieczaj odpady i żywność, które mogą przyciągać dzikie zwierzęta
  • Zwracaj szczególną uwagę na dzieci i zwierzęta domowe

Gdzie zgłaszać zagrożenie?

Każde kolejne zauważenie niedźwiedzia należy zgłaszać:

112 – numer alarmowy

Urząd Gminy Chorkówka – 13 43 869 49

fot nagłówek. pexels.com

źródło: UG Chorkówka 

23-06-2026


Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Czekamy2026-06-23 18:53:49
0 0
Czyli czekamy na następną tragedię, chory kraj .
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)