„Z książką w świat wartości ”. Uczniowie z SP 4 nie stronią od czytania (ZDJĘCIA)
SANOK / PODKARPACIE. Obchodzony od 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był wspaniałą okazja do zorganizowania w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku spotkania, które stało się świętem promującym książki i czytanie.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV, którzy pod opieką swoich nauczycieli przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, ale też poczytać oraz porozmawiać o książkach.
Wszystkich zebranych przywitała dyrektor Beata Wójtowicz, która opowiedziała o pięknej idei głośnego czytania oraz o wartości książki w życiu każdego człowieka. Organizatorzy wybrali utwór Elizy Piotrowskiej pt: „Piękno, czyli nie chcę być krasnalem” pochodzący z cyklu „Dwanaście ważnych opowieści”. Jego przesłanie i znaczenie przybliżyła Irena Florczak – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku. Uczniowie słuchali w skupieniu i z uwagą, dali się ponieść emocjom i wyobraźni. Pełna życiowej mądrości opowieść o przyjaciółkach Julce i Klaudynie sprzyjała refleksjom, ale potrafiła również rozbawić odbiorców.
Zaproszenie do czytania uczniom tego dnia przyjęło wielu gości min:. zastępca burmistrza ds. Społecznych i Oświaty Stanisław Chęć, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku Irena Florczak, Agata Wajda-Paszkiewicz pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku, dyrektor szkoły Beata Wójtowicz, zastępca dyrektora Maria Korżyk, nauczyciele Renata Adamska, Edyta Szewczyk, Ewa Żytka- Rydosz, Agnieszka Skarbek- Hłouszek i Bogusław Bodnar, a także uczniowie klasy IV i VII.
Aby uatrakcyjnić ten dzień, została również przygotowana wystawa książek dla dzieci i młodzieży oraz tematyczna dekoracja podkreślająca wartość książek i czytania.
Data 29 września nie jest przypadkowa, odnosi się ona do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, a dzień ten przypomina o potrzebie i licznych zaletach głośnego czytania. Obchody Dnia Głośnego Czytania przygotowały nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4 Renata Adamska i Edyta Szewczyk przy współpracy pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku.
materiały nadesłane
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz