REKLAMA
REKLAMA

KRZYK O RATUNEK! „Jesteśmy pod ścianą, a ludzie boją się o własne życie” [VIDEO, ZDJĘCIA]

KRZYK O RATUNEK! „Jesteśmy pod ścianą, a ludzie boją się o własne życie” [VIDEO, ZDJĘCIA]

W domu ludowym w Bukowsku odbyło się spotkanie robocze dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców w związku z coraz częstszym pojawianiem się niedźwiedzi w powiecie sanockim, leskim oraz bieszczadzkim. Wydarzenie rozpoczęło się od minuty ciszy dla uczczenia pamięci kobiety, która zginęła w wyniku ataku drapieżnika.

Spotkanie zainicjowali Robert Pieszczoch, Starosta Sanocki oraz Marek Bańkowski, Wójt Gminy Bukowsko. Głównym powodem zwołania narady był śmiertelny atak niedźwiedzia, do którego doszło 23 kwietnia w lesie w miejscowości Płonna. To tragiczne zdarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością i stało się impulsem do żądania konkretnych zmian.

WÓJT GMINY SOLINA: Populacja niedźwiedzi w Bieszczadach sięgnęła zenitu, to jest 400 sztuk!

 

W naradzie wzięli udział przedstawiciele powiatu sanockiego, brzozowskiego, leskiego oraz bieszczadzkiego, a także wójtowie okolicznych gmin. Wśród gości obecni byli m.in.: Wicewojewoda Podkarpacki Tomasz Lorenc, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Sławomir Serafin – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Anna Ronikier-Dolańska – Zastępca Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Zobacz również: 

Wilki i niedźwiedzie pod lupą Sejmu. Poseł Uruski: „Czas na zdecydowane działania” (VIDEO)   

Na miejscu obecna była rodzina zmarłej kobiety, liczni mieszkańcy, leśnicy oraz myśliwi. W dyskusji uczestniczyli także, rolnicy, prowadzący gospodarstwa agroturystyczne. Służby reprezentowali przedstawiciele Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej z Sanoka.

TRAGEDIA W GMINIE BUKOWSKO: Śmiertelny atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [VIDEO, ZDJĘCIA]

 

Samorządowcy mówią dość: „Dłużej tak żyć się nie da!”

Włodarze gmin i powiatów grzmieli, że zostali postawieni pod ścianą przez absurdalne i skomplikowane procedury. Podkreślano, że obecny system chroni drapieżniki, a nie obywateli. Problem jest potężny – niedźwiedzie bezkarnie wchodzą między zabudowania, a ludzie są bezsilni wobec narastających strat. Drapieżniki regularnie dziesiątkują zwierzęta w gospodarstwach: ich ofiarą padają kury, króliki, kozy.

Zobacz również:

Tragedia w Płonnej. Śmiertelny atak niedźwiedzia. Nie żyje mieszkanka powiatu sanockiego
  

Samorządowcy żądają natychmiastowych i radykalnych zmian w prawie oraz realnych narzędzi do błyskawicznej eliminacji zagrożenia. Głos z regionu jest jasny: biurokracja nie może być ważniejsza od ludzkiego życia i mienia, a mieszkańcy nie mogą być zakładnikami we własnych domach. „Apelujemy o ratunek, zanim zginie kolejna osoba!” – brzmiało dramatyczne przesłanie z sali.

Zobacz również: 

GMINA SOLINA. Wójt Adam Piątkowski: „Jesteśmy bezsilni wobec niedźwiedzi”. Apel do władz państwowych [VIDEO]

 

Seria spotkań z drapieżnikami. Niedźwiedzie w Zahutyniu

GMINA ZAGÓRZ: Niedźwiedzica z młodym pod domami w Zahutyniu (VIDEO)

    

 

30-04-2026

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)