REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na wysokie temperatury! Ważny apel policji [VIDEO]

Wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla dzieci, seniorów i zwierząt. Policjanci apelują, aby podczas upalnych dni nie pozostawiać nikogo w zamkniętym samochodzie nawet na kilka minut. Wnętrze pojazdu nagrzewa się błyskawicznie, a temperatura może osiągnąć nawet 60 stopni Celsjusza.

Podczas upałów wnętrze samochodu bardzo szybko zamienia się w niebezpieczną pułapkę. Policjanci przypominają, że pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w zamkniętym pojeździe, nawet na krótki czas, może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Jak podkreślają funkcjonariusze, uchylona szyba czy zaparkowanie auta w cieniu nie zapewniają odpowiedniego bezpieczeństwa. Temperatura wewnątrz pojazdu może wzrosnąć do około 60 stopni Celsjusza już po kilku minutach.


 

Policja apeluje również do świadków takich sytuacji o natychmiastową reakcję. Jeśli w samochodzie znajduje się dziecko lub zwierzę, którego życiu lub zdrowiu może zagrażać niebezpieczeństwo, należy niezwłocznie powiadomić służby. W sytuacji zagrożenia życia dopuszczalne jest także wybicie szyby w celu udzielenia pomocy.

Funkcjonariusze przypominają ponadto o odpowiednim przygotowaniu do podróży w czasie upałów. W samochodzie zawsze warto mieć zapas wody, a podczas jazdy zachować szczególną ostrożność. Wysokie temperatury mogą wpływać na koncentrację kierowców, dlatego należy dostosować prędkość do warunków oraz pamiętać, że pogoda może zmieniać się bardzo dynamicznie.

źródło: Policja Podkarpacka

24-06-2026


Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)