REKLAMA
REKLAMA

BUKOWSKO. Święto górskiej jazdy na rowerze! Maraton MTB!

BUKOWSKO. Święto górskiej jazdy na rowerze! Maraton MTB!
24-07-2022 / 24-07-2022
Bukowsko ( Bukowsko )
brak informacji

Już 24 lipca w Bukowsku rozegrana zostanie czwarta edycja Maratonmtb.pl 2022. Na trzech przygotowanych trasach rywalizować będą zawodnicy amatorzy miłośnicy górskiej jazdy na rowerze. Organizatorzy Gmina Bukowsko oraz firma 2PM Group zagwarantują niezapomniane wrażenia i piękne górskie panoramy na wszystkich trzech dystansach.

Portal Esanok.pl jest oficjalnym patronem medialnym Maratonu MTB w Bukowsku

esanok1

Na początek uczestnicy imprezy będą mieli do pokonania podjazd na Tokarnię który pozwoli ustalić kto najlepiej przygotował się kondycyjnie do startu w maratonie. Po krótkim pobycie na szczycie Tokarni wszystkich czeka zjazd do Karlikowa i kolejna wspinaczka na Rzepedkę, która zachwyci panorama na Beskid Niski Bieszczady. Następnie na uczestników czeka zjazd do Płonnej i zdobywanie kolejnego szczytu w Paśmie Żurawinki, po którym najkrótszy dystans podąża do mety a pozostali zawodnicy maja do przejechania jeszcze pętle do Zboisk i powrotem delektując się swojskim klimatem Beskidu Niskiego. Dystans Full (najdłuższy), na którym startują najwytrwalsi zawodnicy wykonuje dodatkowa pętle i podąża w stronę mety w Centrum Bukowska.

Tyle opis, a tak wyścig w Bukowsku opisują liczby:

• dystans Quarter to ok. 32 km i 1000 metrów przewyższeń

• dystans Half to ok. 49 km i ok. 1500 metrów przewyższeń

• dystans Full to ok. 60 km o ok. 2000 m przewyższenia

Na zawodników czekają na trasie bufety z napojami i żywnością, w niebezpiecznych miejscach strażacy z jednostek OSP Gminy Bukowsko. Na mecie każdy uczestnik może liczyć na ciepły posiłek, napoje i inne atrakcje, które przygotowuje Urząd Gminy we współpracy z lokalną społecznością.

Warto być 24 lipca w Bukowsku!

źródło: materiały nadesłaneZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ