Będzie film dokumentalny o Straży Granicznej

17-11-2010

BIESZCZADY. Od dnia 12 do 14 listopada br. w Bieszczadzkim Oddziale SG przebywała ekipa filmowa POLSAT PLAY, która realizuje serial dokumentalny o Straży Granicznej pod tytułem „Granice odwagi”.Koncepcja tego serialu dokumentalnego oparta jest o podpisane porozumienie pomiędzy Komendantem Głównym SG a agencją produkcji telewizyjnych TV Pro Sp. z o.o.

Film będzie można obejrzeć w przyszłym roku na wiosnę w ramówce Polsat Play.

Dokument ten ma pokazać codzienną, trudną służbę funkcjonariuszy, oddać klimat towarzyszący profesjonalnym akcjom i działaniom granicznym oraz być nową formą promocji Straży Granicznej – zwłaszcza na 20. rocznicę powstania formacji (maj 2011).

Materiał filmowy jest realizowany w 6 oddziałach SG tj. Karpackim, Bieszczadzkim, Nadbużańskim, Podlaskim, Warmińsko-Mazurskim oraz Morskim OSG, a także w Lotniczym przejściu granicznym Kraków-Balice.

W Bieszczadzkim Oddziale SG, w rejonie placówki w Huwnikach, upozorowano na potrzeby filmu, zatrzymanie grupy nielegalnych imigrantów i organizatorów przerzutu. W akcji wykorzystano sekwencje użycia pojazdu obserwacyjnego, dynamicznej akcji związanej z zatrzymaniem uciekającego pojazdu oraz naprowadzanie i obserwacja imigrantów przez obserwatora ze śmigłowca Kania.

Natomiast, na kolei towarowej w Medyce,  scenariusz filmowy przewidywał przemyt papierosów z Ukrainy do Polski w rudzie żelaza.

BOSG

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.