REKLAMA
REKLAMA

Boiska sportowe

Ważną rzeczą jest infrastruktura sportowa miasta, która na przełomie ostatnich lat uległa dużej poprawie. Nowe boiska i obiekty sportowo-rekreacyjne spełniają oczekiwania mieszkańców i spotykają się z ogólną aprobatą.

Dlatego ze sporym zdziwieniem przeczytaliśmy krytyczny tekst o projektowanym boisku na terenie jednostki Straży Granicznej. Przede wszystkim prezentowany przez nas obiekt wchodził w skład szerokiego programu budowy boisk z trawy syntetycznej przy każdej szkole, włączając w to boisko na terenie ogródka jordanowskiego przy ulicy Łaziennej oraz właśnie na terenie jednostki SG.

Na razie Straż Graniczna ze względów finansowych wstrzymała się z wyrażeniem zgody na budowę tego kompleksu. Problem polega na tym, że sanocka Straż Graniczna w momencie, kiedy zaczęliśmy myśleć o projekcie, podlegała pod Nowy Sącz. Nierozstrzygnięte do dnia dzisiejszego względy majątkowe (geodezyjne) między okręgami Nowy Sącz – Przemyśl, uniemożliwiają podjęcie pozytywnej decyzji przez dowództwo przemyskie o wykorzystaniu naszego projektu, który służyłby również dla celów szkoleniowych Straży Granicznej.

Miasto, nie będąc właścicielem terenu, ma związane ręce. Nasza praca nie pójdzie jednak na marne, bowiem złożony został projekt o dofinansowanie w ramach Programu Współpracy Przygranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka, którego zakres rzeczowy obejmuje budowę boisk z trawy syntetycznej przy większości sanockich szkół, a także budowę wspomnianego boiska i na terenie ogródka jordanowskiego. Nasz projekt zyskał już pozytywną ocenę formalną i kwalifikowaną.

05-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)