Zadał 3 ciosy nożem 12-latce

JABŁONKA/BRZOZÓW.  Wczoraj wieczorem policjanci z Brzozowa zatrzymali 24-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzewanego o zranienie nożem 12-letniej dziewczynki. Dzisiaj zostanie przesłuchany.

Do zdarzenia doszło około godz. 15.30 w Jabłonce. Jak wstępnie ustalono, 12-letnia dziewczynka wracała od koleżanki do domu. Gdy szła drogą podjechał do niej na rowerze nieznany jej mężczyzna. Zażądał od niej pieniędzy i telefonu komórkowego. Gdy odmówiła, zadał jej trzy ciosy nożem w okolice klatki piersiowej, po czym zabrał jej telefon komórkowy i odjechał. 12-latka z ranami kłutymi klatki piersiowej została przewieziona do szpitala w Brzozowie. Aktualnie jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Poszukiwania sprawcy policjanci rozpoczęli natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia o zdarzeniu. Gdy z dziewczynką można już było rozmawiać policjanci ustalili jego rysopis. Policyjne ustalenia i uzyskiwane na bieżąco informacje pozwoliły objąć podejrzeniem 24-letniego mężczyznę.

Około godz. 21 policjanci zatrzymali mężczyznę. Młody człowiek w rozmowie z policjantami oświadczył, że to on zaatakował dziewczynkę. W miejscu gdzie przebywał policjanci zabezpieczyli rower, którym poruszał się sprawca. 24-latek jest dobrze znany brzozowskiej Policji. Mężczyzna był już wcześniej notowany. Ma na swoim koncie kradzieże i kradzieże z włamaniem, ponad 1,5 roku spędził w więzieniu. Miesiąc temu opuścił zakład karny. Dzisiaj zostanie przesłuchany.

KPP Brzozów

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."