REKLAMA
REKLAMA

Staż dla osób niepełnosprawnych w Parlamencie Europejskim

Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego zachęca wszystkie osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w stażach organizowanych przez Parlament Europejski.

– Unia Europejska stwarza przed nami nowe możliwości, które jako członkowie Wspólnoty powinniśmy wykorzystywać. Piastując mandat Europosła wspieram wszelkie tego typu inicjatywy. Cieszę się, iż w Europie kładzie się nacisk na aktywizację osób niepełnosprawnych. Udział w pięciomiesięcznym stażu to ogromna perspektywa jak również szansa rozwoju zawodowego. Pracodawcy zazwyczaj mało przychylnie odnoszą się do perspektywy zatrudnienia osób mających problemy zdrowotne. Dlatego uważam, iż kampanie promujące tego typu inicjatywy są nam potrzebne, ponieważ mają na celu integrację osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Staż organizowany przez Parlament Europejski trwa, jak już wspomniałam, przez okres 5 miesięcy, jest on oczywiście pełnopłatny. Staże te są przeznaczone zarówno dla absolwentów uniwersytetów jak również dla osób o kwalifikacjach niższych niż uniwersyteckie. W chwili obecnej od dnia 15 sierpnia trwa rekrutacja do I etapu programu. Osoby zainteresowane mogą nadsyłać zgłoszenia do dnia 15 października 2010 roku. Termin rozpoczęcia stażu to dzień 1 marca 2011 roku – informuje Posłanka Elżbieta Łukacijewska.

– Zainteresowanych odsyłam na stronę Parlamentu Europejskiego jak również Biura Informacyjnego PE w Polsce. Znajdziecie tam Państwo szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego jak również wymagane formularze, które należy wypełnić i przesłać do PE w celu zgłoszenia swojej osoby. Z całego serca zachęcam wszystkich, którzy spełniają wymogi rekrutacyjne do przesyłania aplikacji. Wyjazd do Brukseli to świetna szansa rozwoju, jak również niezapomniane doświadczenie.

Kandydaci do odbycia stażu muszą spełniać następujące kryteria.
– mieć ukończone 18 lat w dniu rozpoczęcia stażu;
– być obywatelami państwa członkowskiego UE lub kraju kandydującego;
– posiadać dogłębną znajomość jednego z języków urzędowych UE oraz dobrą znajomość drugiego języka;
– nie mieć przyznanego innego płatnego stażu lub odpłatnego zatrudnienia przez okres dłuższy niż cztery kolejne tygodnie w instytucji unijnej, przez posła lub grupę polityczną w Parlamencie Europejskim;
– być w stanie przedstawić zaświadczenie o niepełnosprawności/-ach (zaświadczenie lekarskie lub orzeczenie/karta niepełnosprawności wydana przez władze krajowe).

Źródło: www.europarl.europa.eu/parliament/public/staticDisplay.do?language=PL&id=147&pageRank=4

13-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)