„Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”- umowa podpisana

SANOK.  W dniu 23.07.2010 roku Burmistrz Miasta Sanoka podpisał umowę na realizację Projektu „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”.


Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości dostępu do Internetu przez okres 3 lat wśród osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu odbędą specjalne szkolenie, które pozwoli na to, aby Internet stał się narzędziem pracy i służył edukacji cyfrowej.

W ramach projektu osoby te otrzymają laptop z darmowym dostępem do Internetu. Komputery trafią do dzieci zdolnych, wychowujących się w trudnych warunkach materialnych, osób niepełnosprawnych – znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej. Dzięki podpisanej umowie na realizację Projektu „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu” osoby zagrożone wykluczeniem społecznym będą mogły bez problemu korzystać z możliwości, jakie niosą ze sobą najnowsze technologie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku wraz z Urzędem Miasta w najbliższym czasie rozpocznie kwalifikację 300 rodzin, które wezmą udział w programie. Projekt pozwoli na zmniejszenie różnic edukacyjnych, kulturowych i zawodowych, zwiększy aktywność społeczną oraz będzie przeciwdziałał patologiom społecznym.

Projekt organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Całkowita jego wartość wynosi 5 269 120 mln zł, z czego 4 478 752 pochodzi ze środków zewnętrznych.

Źródło:UM Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."