„Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”- umowa podpisana

18-08-2010

SANOK.  W dniu 23.07.2010 roku Burmistrz Miasta Sanoka podpisał umowę na realizację Projektu „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”.


Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości dostępu do Internetu przez okres 3 lat wśród osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu odbędą specjalne szkolenie, które pozwoli na to, aby Internet stał się narzędziem pracy i służył edukacji cyfrowej.

W ramach projektu osoby te otrzymają laptop z darmowym dostępem do Internetu. Komputery trafią do dzieci zdolnych, wychowujących się w trudnych warunkach materialnych, osób niepełnosprawnych – znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej. Dzięki podpisanej umowie na realizację Projektu „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu” osoby zagrożone wykluczeniem społecznym będą mogły bez problemu korzystać z możliwości, jakie niosą ze sobą najnowsze technologie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku wraz z Urzędem Miasta w najbliższym czasie rozpocznie kwalifikację 300 rodzin, które wezmą udział w programie. Projekt pozwoli na zmniejszenie różnic edukacyjnych, kulturowych i zawodowych, zwiększy aktywność społeczną oraz będzie przeciwdziałał patologiom społecznym.

Projekt organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Całkowita jego wartość wynosi 5 269 120 mln zł, z czego 4 478 752 pochodzi ze środków zewnętrznych.

Źródło:UM Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.