REKLAMA
REKLAMA

„Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”- umowa podpisana

SANOK.  W dniu 23.07.2010 roku Burmistrz Miasta Sanoka podpisał umowę na realizację Projektu „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”.


Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości dostępu do Internetu przez okres 3 lat wśród osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu odbędą specjalne szkolenie, które pozwoli na to, aby Internet stał się narzędziem pracy i służył edukacji cyfrowej.

W ramach projektu osoby te otrzymają laptop z darmowym dostępem do Internetu. Komputery trafią do dzieci zdolnych, wychowujących się w trudnych warunkach materialnych, osób niepełnosprawnych – znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej. Dzięki podpisanej umowie na realizację Projektu „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu” osoby zagrożone wykluczeniem społecznym będą mogły bez problemu korzystać z możliwości, jakie niosą ze sobą najnowsze technologie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku wraz z Urzędem Miasta w najbliższym czasie rozpocznie kwalifikację 300 rodzin, które wezmą udział w programie. Projekt pozwoli na zmniejszenie różnic edukacyjnych, kulturowych i zawodowych, zwiększy aktywność społeczną oraz będzie przeciwdziałał patologiom społecznym.

Projekt organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Całkowita jego wartość wynosi 5 269 120 mln zł, z czego 4 478 752 pochodzi ze środków zewnętrznych.

Źródło:UM Sanok

18-08-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)