REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Szczęśliwi Templariusze z Nadolan

NADOLANY/GMINA BUKOWSKO.  W sobotę 7 sierpnia, na zaimprowizowanej zielonej wyspie w Nadolanach, klub motocyklowy Templariusze Bieszczady zorganizował „Pierwszy Moto Piknik”.


Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był Pan Marek Szatkowski z Nadolan, któremu w pracach organizacyjnych pomagali młodzi mieszkańcy niemal z całego powiatu. Przez parking pikniku przejechało ponad 300 motocykli m.in.: z Warszawy, Śląska, Rzeszowa, Jasła, Przemyśla, Nowego Sącza, Łańcuta, Jarosławia, Lublina i całych Bieszczad.

Impreza przebiegała w duchu sportowej rywalizacji. Wiele konkurencji wzbudzało nielada emocje, do najciekawszych na pewno zaliczyć można wolną jazdę motocyklem, przeciągania liny, toczenie opony i inne niemniej dowcipne. W godzinach wieczornych kapele młodzieżowe ze Strzyżowa, Wiśniowej, Jasła, Dydni, Sanoka i Leska, grające rocka i jego odmiany oraz bluesa i formy improwizacyjne, wprowadziły uczestników pikniku w stan jeszcze lepszej, dodajmy spokojnej i bezpiecznej zabawy.

Oczywiście organizatorzy zadbali o wyżywienie gości, zorganizowali ogniska integracyjne, a w niedzielę paradny przejazd kolumny motorów przez gminę. Obawy i niepokoje okolicznych mieszkańców okazały się nieuzasadnione, a Nadolany zyskały ciekawą, miejmy nadzieję rozwojową imprezę, która przyczyni się do dalszej integracji środowiska.
Główny organizator, Pan Marek Szatkowski dziękuje wszystkim młodym ludziom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie i obsługę imprezy, dziękuje również tym, którzy wsparli piknik rzeczowo i finansowo, należą do nich w szczególności: Pan Robert Pieszczoch, Panie Małgorzata, Monika Pieszczoch, Paweł Kozimor, Szczepan Kocan, Pan Marcin Gorzkowski, Pan Jan Kocan, Pan Daniel Lenio, Pan Zbigniew Jakubowski (sołtys) – wszyscy z Nadolan, Państwo Ewa i Marian Wierzbiccy oraz Pan Stanisław Lenio z Nagórzan, Panowie Mateusz i Tadeusz Tupajowie oraz Pan Roman Smak z Górna, Pan Józef Duduś i Piekarnia GS z Bukowska, Pan Robert Bielak z Zarszyna, Pan Maciej Pytel z agencji reklamy, firma „Kabanos”, strażacy z OSP Nowotaniec i Nowosielec. Dziękuje również Panu Piotrowi Błażejowskiemu, Wójtowi Gminy Bukowsko, za bezpłatne udostępnienie estrady, opłacenie firmy zabezpieczającej sprzęt nagłaśniający, a także „prywatne” wsparcie finansowe.
Mam nadzieję, że tak udana impreza będzie początkiem cyklu i podobnie, jak bukowski festiwal doczeka się niebawem piętnastej edycji, tego sobie i organizatorom życzę i obiecuję nadal wspierać takie ciekawe inicjatywy.
Jan Muszański

18-08-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)