AKTUALIZACJA: Wyprzedziła nas nawet Tyrawa Wołoska

Od kilku już lat na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz w prasie ogólnopolskiej dostępne są informacje o wynikach pracy samorządów w zakresie pozyskiwania środków unijnych.  Niestety, dla Sanoka i urzędującego burmistrza Wojciecha Blecharczyka dane te są katastrofalne.

W rankingu Gazety Prawnej, według stanu na 30 czerwca 2006 r. nasze miasto – tylko dzięki temu, że było oceniane razem z gminą wiejską – zajęło 22 miejsce w województwie podkarpackim. Wyprzedziły nas nawet małe gminy, które postawiły na rozwój gospodarczy.

W kolejnych rankingach Sanok spadał coraz niżej. Według stanu na 31 grudnia 2007 r. byliśmy na 68 miejscu w województwie podkarpackim. Wreszcie w najnowszym rankingu Europejska Gmina – Europejskie Miasto, opublikowanym w Gazecie Prawnej nr 205 z dnia 20 października 2010 roku, nasze miasto, nie zmieściło się wśród 80-ciu najlepszych gmin województwa podkarpackiego. Na 80-tym, publikowanym w prasie miejscu, jest Tyrawa Wołoska!

To totalna katastrofa, a osobą odpowiedzialną za nią jest urzędujący od ośmiu lat burmistrz. Bez środków zewnętrznych miasto nie może się rozwijać, nie może stwarzać warunków do powstawania nowych miejsc pracy. I to są fakty. Z tymi danymi trudno polemizować, należy tylko wyciągnąć daleko idące wnioski. Nadszedł czas na zmiany!

Potwierdzenie powyższych informacji można odnaleźć na stronie internetowej Gazety Prawnej:

www.gazetaprawna.pl/serwis/samorzad/ranking_gmin_2010?woj_id=9&order=miasto_suma_punktow&miasto=&strona=6

Radny Rady Miasta Sanoka
Przewodniczący Komisji Finansowo-Gospodarczej w latach 2007-2008
Janusz Baszak

Tekst sponsorowany

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."