REKLAMA
REKLAMA

Rodzinna i sportowa sobota w SP 1 Sanok ZDJĘCIA

SANOK. Prawie 80 dzieci z klas 1-3 wraz z rodzicami spędziło aktywnie sobotę biorąc udział w III Turnieju Rodzinnym zorganizowanym przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół SP 1 Sanok.

Uczestnicy rywalizowali w 5 konkurencjach sprawnościowych przygotowanych i sędziowanych przez nauczycieli w-f ( M. Dec, A. Kusior, K. Chowaniec, W. Ucznia, D. Fineczko).
Bawiono się kolejno w:
– wypełnianie gniazda
– ćwiczenia z mopem
– skoki z piłką
– toczenie piłek na 2 ręce
– przeprowadzkę bajkowego domu

I choć czasami piłka uciekała z nóg, mop zamiast czyścić powierzchnię nagle zmieniał kierunek, gniazdo okazywało się zbyt małe dla woreczka z grochem, piłki do kosza nie słuchały rodziców zupełnie tak, jak to czynią czasem nawet najgrzeczniejsze dzieci, a bajkowy dom spadał z platformy transportowej – nikt nie zarzucał żadnej rodzinie braku zaangażowania i pełnej współpracy na linii rodzic – dziecko. W takiej to właśnie atmosferze znikał bez śladu słynny „konflikt pokoleń”.

Uśmiechy goszczące na twarzach dzieci patrzących na ćwiczenia wykonywane przez swoich rodziców z pewnością znajdą przełożenie na lepszą domową atmosferę nie tylko w tę jedną sobotę ale i kolejne dni.

Ponieważ nic tak nie mobilizuje jak walka o nagrody organizatorzy zapewnili nagrody i dyplomy dla zwycięzców, a każde z dzieci biorących udział w zawodach otrzymało drobny upominek.

Wojciech Stawarczyk
Prezes Stowarzyszenia SiP SP1 w Sanoku

07-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)