Bezpieczne Wakacje!

01-06-2011

PODKARPACKIE. Jak co roku, w Dniu Dziecka rozpoczyna się kolejna edycja wojewódzkiego konkursu prac plastycznych dla dzieci i młodzieży „Bezpieczne Wakacje 2011″. Tym razem, poza konkursem plastycznym będzie można wziąć również udział w konkursie na najlepszy profilaktyczny spot filmowy. Prace można nadsyłać do 14 października 2011 r.

Organizatorem obu konkursów są: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Patronat nad konkursem objął Wojewódzki Zespół ds. Bezpiecznego Wypoczynku Dzieci i Młodzieży.

Konkurs plastyczny:

Tematyka konkursu związana jest z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku. Jednym z głównych celów, jakie postawili sobie organizatorzy jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz placówek letniego wypoczynku. Prace konkursowe powinny poruszać tematykę:

-Bezpieczny pobyt w górach, nad morzem i w lesie,
-Bezpieczna szkoła,
-Bezpieczne miejsce zamieszkania,
-Bezpieczny Internet,
-Bezpieczna droga,
-Zagrożenie używkami (papierosy, alkohol, narkotyki),
-Przemoc rówieśnicza,
-Subkultury młodzieżowe.

Prace można przesyłać od 1 czerwca do 14 października 2011 r. do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu uczestników konkursu Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej lub Powiatowej Policji z terenu województwa podkarpackiego.

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adresy e-mail:

a.pieniazek@podkarpacka.policja.gov.pl lub k.piskor@podkarpacka.policja.gov.pl

KWP

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.