BRUKSELA: Seminarium „Problemy i możliwości rozwojowe Regionu Karpackiego”

W ubiegły czwartek, 30 marca 2011 w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się międzynarodowe seminarium pt. „Problemy i możliwości rozwojowe Regionu Karpackiego” z udziałem Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz ekspertów z Ukrainy, Słowacji, Rumuni oraz Polski. Moderatorem spotkania była Pani Zofia Kordela-Borczyk, Prezes Zarządu Fundacji Karpackiej – Polska z Sanoka.

W swoich wystąpieniach prelegenci omawiali kwestie problemów oraz możliwości rozwoju Regionu Karpackiego oraz doświadczenia ostatniej dekady, jeżeli chodzi o balans między perspektywami rozwoju a wyzwaniami w Euroregionie.

Seminarium towarzyszyło wystawie Expo Karpackie, która odbywała się w dniach 28-31 marca 2011 r. na terenie Parlamentu Europejskiego i składała się z salonów wystawienniczych prezentujących oferty gospodarcze, turystyczne i kulturowe przygranicznych regionów Polski, Słowacji, Rumunii, Węgier i Ukrainy.

- Euroregion Karpacki cały czas się rozwija, ale w dalszym ciągu musimy popracować nad ustanowieniem sieci współpracy i mechanizmów współdziałania w jego podstawowych obszarach społeczno-gospodarczych - podsumowała Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Wnioski z seminarium zostaną przekazane członkom Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej z prośbą o utworzenie specjalnego Funduszu UE wspierającego rozwój Karpat.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."