Dar Kongresu Polonii Amerykańskiej dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Sanoku

SANOK. 3 sierpnia Szpitalny Oddział Ratunkowy w Sanoku wzbogacił się o nowy respirator transportowy, który został ufundowany przez Kongres Polonii Amerykańskiej.

Respirator jest urządzeniem umożliwiającym prowadzenie oddechu zastępczego u pacjentów z ciężką niewydolnością oddechową (osoby nieprzytomne, zatrute, po reanimacji, z ciężkimi urazami czaszkowo-mózgowymi, w stanie astmatycznym).

Mobilny respirator pozwala na wykonywanie badań diagnostycznych u takich pacjentów (np. tomografii komputerowej), a także zapewnia możliwość ich bezpiecznego transportu i przekazywania do innych placówek (oddziały szpitalne, kliniki, centra medyczne). Urządzenie tego rodzaju służy do bezpośredniego ratowania życia ludzkiego.

Zakup respiratora sfinansował Kongres Polonii Amerykańskiej (Chicago, USA).Bardzo dziękujemy Darczyńcy – Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago – za hojne wsparcie sanockiego szpitala.

SP ZOZ SANOK

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."