EKOLOGICZNIE I BEZPIECZNIE Z SOLARTIME

24-09-2011

Energia słoneczna jest jednym z najważniejszych źródeł ciepła. Jest niewyczerpalna, a możliwości jej wykorzystania jest coraz więcej. Ponadto jest darmowym źródłem ciepła, za które nie otrzymuje się rachunków.

W dzisiejszych czasach wiele państw na całym świecie nakłada szczególny nacisk na ochronę środowiska. Zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz rozwój ekologiczny w naszym kraju zdecydowało o coraz bardziej modnym zastosowaniu alternatywnych źródeł energii. Również czynnik ekonomiczny w postaci drożejącego prądu i gazu powoduje, że o wykorzystaniu energii ze słońca myślą już nie tylko ekolodzy. Stosowanie rozwiązań dających energię ze źródeł odnawialnych to zarówno oszczędności w gospodarstwie domowym jak i inwestycja w środowisko naturalne.Każdy z nas, decydując się z jakiego źródła energii będzie korzystał, aby ogrzać wodę użytkową, wodę w basenie lub ogrzać własny dom, biuro lub inne budynki powinien zwrócić uwagę na ile wybrane źródło jest stabilne cenowo, dostępne, oraz bezpieczne dla naszego środowiska naturalnego.

Kolektor słoneczny jest urządzeniem przechwytującym i efektywnie zamieniającym energię słońca w energie cieplną. W naszym klimacie stosuje się systemy słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Najczęściej instalacje grzewcze do c.w.u. składają się z kotła zasilanego paliwem konwencjonalnym (gaz, węgiel, olej opałowy) lub podgrzewacza elektrycznego. Podłączone są do zasobników z odpowiednią armaturą. Często stosuje się również podgrzewacz przepływowy. Wymiana takiej instalacji na kolektory słoneczne wymaga zakupu i montażu: kolektorów słonecznych, nowego, zasobnika dwuwężownicowego, właściwej armatury zabezpieczającej, grupy pompowej oraz urządzenia sterującego i kontrolno-pomiarowego. Instalacja taka powinna być odpowiednio zaprojektowana, aby zaspokoić potrzeby na pokrycie w ciepłą wodę, osób z niej korzystających. Wówczas możemy liczyć na pokrycie ok.60% rocznego zapotrzebowania na ciepło do c.w.u.


Systemy solarne są tanie w eksploatacji, ale jest to dość droga inwestycja, stąd nie każdego na nią stać. Nie ma jednak problemu, którego nie można rozwiązać. Jeśli chcesz zainwestować w solary, a nie stać Cię na tę drogą inwestycję, my pomożemy Ci uzyskać dotację w wysokośći 45% poniesionych kosztów na ich montaż.

Telefonicznie udzielamy pierwszych informacji dotyczących naszych produktów oraz przedstawiamy całą procedurę otrzymania dotacji. Spotkanie w miejscu inwestycji organizujemy bezpłatnie. Sprawdzamy i doradzamy sposoby montażu kolektorów słonecznych, dobieramy wielkość instalacji pod potrzeby w danym miejscu i wyceniamy całą usługę, łącznie z montażem. Poznana kwota brutto, to kwota odpowiadająca wartości kredytu jaki należy zaciągnąć w banku, który podpisał umowę z NFOŚiGW. Dotację w wysokości 45% poniesionych kosztów zwraca na zaciągnięte konto bankowe właśnie NFOŚiGW w ciągu ok.3 miesięcy od momentu podpisania umowy kredytowej. Pracownicy Solartime pomogą w wypełnieniu wszystkich niezbędnych wniosków zarówno do banku jak i o dotację. To my zajmujemy się skompletowaniem wymaganej dokumentacji. Razem z Państwem ustalamy bank do którego wpłynie podanie o kredyt i dotację. Nasz klient jest w banku raz – podpisać umowy: o kredyt na instalację solarną oraz o zwrot 45% poniesionych kosztów na wskazane konto bankowe.

Z kredytu z 45-procentową dopłatą z NFOŚiGW skorzystało już ponad 6,8 tys. gospodarstw domowych, a kolejnych 1,8 tys. czeka na rozpatrzenie złożonych wniosków.

Jak do tej pory Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydał na realizację programu dopłat do kolektorów słonecznych 42 mln zł. Środków na kolejne instalacje solarne w najbliższym czasie z pewnością nie zabraknie, ponieważ całkowity budżet programu rozpoczętego w czerwcu ubiegłego roku to 300 mln zł.

Jak informuje wnp.pl, wzrasta przeciętna powierzchnia kolektorów dofinansowywanych przez Fundusz, co oznacza, że w programie coraz chętniej partycypują wspólnoty mieszkaniowe. Średnia dotacja przyznawana gospodarstwom domowym to 6,3 tys. zł przy przeciętnym koszcie inwestycji wynoszącym ok. 14.000 zł. Analogiczne dane w przypadku wspólnot mieszkaniowych to odpowiednio 50,2 tys. zł i 111,5 tys. zł.

Program dotacji na montaż solarów cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tylko w maju BOŚ przyjął prawie 300 wniosków o kredyt na montaż kolektorów z dopłatą z NFOŚiGW.

Jak informuje wnp.pl, największą popularnością program NFOŚiGW cieszy się na południu kraju.Co więcej, pierwsze wnioski na dotacje na kolektory słoneczne zaczęły składać także wspólnoty mieszkaniowe, które wcześniej praktycznie nie partycypowały w programie NFOŚiGW.Firma Solartime na samym Podkarpaciu wykonała ponad 300 instalacji solarnych w ciągu ostatniego roku, z wykorzystaniem dofinansowania z NFOŚiGW.Nasza wyszkolona kadra pracowników sprawnie pomaga przejść przez wszystkie procedury związane z otrzymaniem dotacji. Jako firma jesteśmy sprawdzeni zarówno w Banku jaki i w NFOŚiGW. Z nami można mieć pewność, że wszystko będzie dopilnowane.

Zapraszamy do naszego oddziału w Sanoku
ul. Rymanowska 52
lub zadzwoń 13 46 46 120


TEKST SPONSOROWANY