Ekonomik potwierdza klasę

31-01-2011

SANOK. 20 stycznia 2011 r. Komitet Główny III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej podjął decyzję zatwierdzającą 40 uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego. Wśród nich jest uczennica Zespołu Szkół nr 1 Krystyna Kurnyta  uczennica klasy trzeciej technikum hotelarskiego.


Wszystko zaczęło się od zawodów szkolnych, w których rywalizację podjęli uczniowie
ze 141 szkół hotelarskich z całej Polski. Już na tym etapie uczestnicy musieli wykazać
się wiedzą z zakresu hotelarstwa, turystyki, gastronomii i obsługi konsumenta ze szczególnym uwzględnieniem tematu wiodącego „organizacja i technika pracy w recepcji”.

Komisja Szkolna zgodnie z regulaminem do etapu okręgowego zakwalifikowała dwie uczennice Krystynę Kurnytę i Ewelinę Skoczułek (też uczennicę klasy trzeciej), które 11.01.2011 r. rywalizowały z najlepszymi uczniami techników hotelarskich z woj. podkarpackiego
i woj. lubelskiego. Tu dodatkowo musiały wykazać się znajomością aktualnej sytuacji
i tendencji rozwojowych na rynku hotelarskim i turystycznym w Polsce i na świecie.

Szczęście uśmiechnęło się do Krystyny, gdyż znalazła się w gronie uczniów, którzy
w zawodach okręgowych osiągnęli najwyższe wyniki. Decyzja Komitetu Głównego oznacza dla niej wyjazd do Kołobrzegu, gdzie w kwietniu w zawodach centralnych oprócz wiedzy będzie musiała wykazać się sprawnym posługiwaniem językiem obcym w procesie kompleksowej obsługi gościa hotelowego.

Tego samego dnia (20.01.2011) nadeszły także dobre wiadomości dla ekonomistów. Komitet Okręgowy XXIV olimpiady wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowało etapu okręgowego w Rzeszowie 5-ciu uczniów ZS 1: Kamila Bryczka, Agnieszkę Bielecką, Łukasza Pielecha, Artura Zimnego i Dariusza Drozda –uczniów klas 4, 3 i 2 technikum ekonomicznego. Już na etapie szkolnym uczniowie musieli rozwiązać test obejmujący szeroko rozumianą wiedzę ekonomiczną, zadanie z ekonomii oraz napisać esej na zadany temat związany z hasłem przewodnim tegorocznej edycji: „Człowiek w świecie pieniądza”. Prace uczniów zostały wysoko ocenione i uzyskały akceptację jury okręgowego. Do udziału w olimpiadach uczniów przygotowała p. Ewa Starego.

Osiągnięcia uczniów potwierdzają wysoki poziom kształcenia zarówno zawodowego jak
i ogólnokształcącego szkoły, o czym mówi nie dawno opublikowany ranking techników, w którym ZS 1 zajmuje wysokie 8 miejsce w woj. Podkarpackim.
- Warto by zapoznali się z nim gimnazjaliści i ich rodzice – mówi dyrektor szkoły p. Maria Pospolitak.

Krystyna Kurnyta (z prawej) i Ewelina Skoczułek (z lewej) podczas zawodów okręgowych


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.