REKLAMA
REKLAMA

Blisko 5 tys. kontroli. Ponad 50 nietrzeźwych kierujących

PODKARPACIE. Podczas akcji „Alkohol i narkotyki” policjanci skontrolowali 4877 kierowców. Ujawniono 54 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Dziś podsumowujemy wyniki działań pod nazwą „Alkohol i narkotyki”.

Działania rozpoczęły się w piątek rano i trwały całą dobę. Ich celem było wyeliminowanie zagrożenia ze strony kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci ruchu drogowego na specjalnie zorganizowanych punktach kontrolnych sprawdzali trzeźwość kierowców. Kontrolowane były również osoby podejrzewane o jazdę pod wpływem narkotyków. Od kilkunastu tygodni podkarpacka Policja używa podczas takich akcji nowych alkomatów typu alcoscan, które znacznie usprawniają kontrole trzeźwości kierowców.

Wyniki akcji:
Podkarpaccy policjanci skontrolowali 4877 kierowców i ujawnili 54 nietrzeźwych kierujących (21 w stanie po użyciu alkoholu i 33 w stanie nietrzeźwości). Nie ujawniono żadnego przypadku kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. W 35 przypadkach policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy. 153 kierowców nie stosowało się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, w 43 przypadkach z pasów nie korzystali pasażerowie. Policjanci ujawnili też 4 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci.

KWP

31-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)