REKLAMA

Europejska współpraca Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku

SANOK. Nauczyciele SP3 w Sanoku wraz z uczniami rozwijają współpracę ze szkołami europejskimi i po raz kolejny realizują projekt w ramach programu Comenius Uczenie się przez całe życie. Tym razem nosi on tytuł „Otwórz swój umysł dla przyszłości” i jest realizowany wraz ze szkołami z Anglii, Szkocji, Hiszpanii i Włoch.

Szkolnymi koordynatorami projektu są: Anita Leszczyńska i Małgorzata Romaniak-Stanek oraz Jerzy Sowa, zaś do realizacji zadań angażuje się wielu innych nauczycieli.

Tytuł projektu wskazuje, że autorzy koncentrują się na wprowadzaniu nowoczesnej edukacji z użyciem technologii informacyjno – komunikacyjnej w szkołach partnerskich, jak również na przygotowaniu uczniów do ciągłego rozwijania umiejętności, dokonywania w przyszłości dobrych wyborów i dostosowywania do zmieniającej się stale rzeczywistości. Uczestnicy projektu prezentują swoje prace, doświadczenia, przedsięwzięcia badawcze, elementy życia szkolnego oraz różnorodne aspekty kultury krajów uczestniczących w projekcie.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku oraz jedno w Szkole Two Moor Primary School w Tiverton, w Anglii zorganizowane w dniach 9 – 13 lutego 2011 r. Nauczyciele realizują z uczniami wiele ciekawych zadań z zakresu projektów badawczych, promocji czytelnictwa oraz doskonalenia różnorodnych umiejetności i prezentują efekty pracy na stronie internetowej projektu: www.comenius.sanok.pl
Program wizyt zawierał zwiedzanie szkół i otaczających terenów, klas, pracowni, spotkania z młodzieżą, nauczycielami, obserwacje zajęć, lekcji, a przede wszystkim wspólne konferencje, ciekawe dyskusje i wymianę doświadczeń zawodowych. Uczniowie SP3 zawsze doskonale przygotowywali szkołę na przyjęcie gości i prezentowali im wspaniałe dekoracje i przedstawienia. Były to gazetki tematyczne, występy najmłodszych, popularne piosenki, układy taneczne, brawurowo zatańczony krakowiak w kolorowych, ludowych strojach oraz tradycyjne, polskie jasełka z pięknymi kolędami. Nie zabrakło też wspólnych posiłków w gronie gospodarzy i gości, w czasie których zawsze podawane są tradycyjne potrawy z danego kraju.

Lutowa wizyta w szkole Two Moor Primary School w Tiverton dostarczyła polskim nauczycielom wielu niezapomnianych wrażeń. Przebiegała ona w niezwykle ciepłej i przyjaznej atmosferze. Podziw gości wzbudziła doskonała organizacja pobytu, zaangażowanie i pomoc ze strony angielskich koordynatorów projektu, dyrektora szkoły oraz nauczycieli. Wszyscy uczestnicy wyrazili serdeczne podziękowania gospodarzom na zakończenie spotkania oraz w wiadomościach przesłanych po powrocie do ich szkół.

W drodze powrotnej nauczyciele mieli okazję zobaczyć kilka najwspanialszych zabytków i muzeów w Londynie, dzięki czemu także poszerzyli swoje doświadczenia i będą mogli się nimi podzielić z uczniami.

24-02-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.